MojAndroid

Minulý mesiac oznámili tvorcovia hry Knights of Pen & Paper, že v júli uvedú na Android smartfóny jej nepriame pokračovanie Galaxy of Pen & Paper.  Po vyše mesiaci je čakanie u konca a vy si môžete hru zakúpiť a stiahnuť v Google Play.

Tak ako predošlá hra, aj novinka je postavená na rovnakom koncepte. Ten by sa dal zhrnúť ako hranie sa na hrdinov (Role Playing Game alebo RPG).  Tak ako v reálnej hre na hrdinov, stretne sa patria priateľov pri stole a jeden z nich je rozprávačom (pánom jaskyne). Na obrazovke vidíte stôl s rozprávačom a pred ním dve až päť stoličiek, na ktoré si dosadíte hrdinov z bežných ľudí, ktorým priradíte rasu a povolanie. Následne rozprávač hovorí príbeh, ktorý sa zobrazuje v pozadí stola.

Verzia: 1.0.7
Aktuálna cena: 3,89 €
Verzia: 1.0.7
Aktuálna cena: 3,89 €

Zvyšok je klasické  RPG s vývojom postáv, zbieraním predmetov a ťahovými súbojmi. Hra obsahuje humorné hlášky aj odkazy na rôzne popkultúrne postavy a predmety. Grafický 8-bitový štýl pomáha navodiť atmosféru starších RPG hier z prelomu 80-tych a 90-tych rokov. Zatiaľ  čo  v staršom  Knights of Pen & Paper sa vydávate do fantasy sveta v štýle Pána Prsteňov, v Galaxy of Pen & Paper objavujete nové planéty a bojujete vo vesmírnych súbojoch humorne parodujúcich vesmírne série Star Wars a Star Trek.

Hra je k dispozícii v Google Play za cenu 5,49 eur bez reklám alebo ďalších in-app nákupov.

Zdroj: Google Play

31.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+