MojAndroid

Prví majitelia najnovšieho tabletofónu Samsung Galaxy Note 4 sa sťažujú na malú medzeru v konštrukcií. Táto sa nachádza na rozhraní medzi displejom a kovovým rámom a je dostatočne veľká na to, aby sa do nej vošla papierová vizitka. Otázne je, či podobným problémom trpia aj iné kusy a či nejde teda len o ojedinelý problém prvých vyrobených kusov, ktoré sa pred niekoľkými dňami začali predávať v Južnej Kórei.

Samsung vydal oficiálne prehlásenie, v ktorom ubezpečuje, že medzera nemá na funkčnosť žiadny vplyv. Zároveň podotkol, že Galaxy Note 4 spĺňa prísne výrobné a kvalitatívne štandardy. Zaujímavosťou však je, že v manuáli sa na 180. strane spomína, že medzera sa medzi displejom a rámom zariadenia môže objaviť, a že častom sa môže dokonca mierne rozširovať. Zdá sa teda, že malú medzeru medzi displejom a rámom považuje Samsung za normálnu, otázne však ostáva, ako veľkú medzeru mal na mysli a či teda bude zariadenia zakúpené v domovskej krajine vymieňať alebo nie. My sme si pri krátkom testovaní Galaxy Note 4 žiadnu medzeru nevšimli.

Každopádne, to či sa podobný problém objaví aj na kusoch predávaných v Európe sa dozvieme už čoskoro. Predaj nového tabletofónu sa má u nás začať už v priebehu októbra za odporúčanú cenu 769 eur.

Doplnené: Vyjadrenie slovenkého zastúpenia spoločnosti Samsung: Popisovaný problém nemá vplyv na funkčnosť alebo kvalitu Galaxy Note 4. Uisťujeme našich zákazníkov, že všetky Galaxy Note 4 jednotky spĺňajú naše prísne výrobné štandardy a kontrolu kvality.

Zdroj: gsmarena, androidcentral

30.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+