MojAndroid

V skorých ranných hodinách sa dnes v USA odohrávala významná udalosť zo sveta filmu. Udeľovali sa totižto Oskary. Na tomto podujatí nechýbali najväčšie hviezdy showbiznisu vrátane svetoznámych hercov Bradley Coopera, Jennifer Lawrence, Kevina Spacey, či Brada Pitta. Udalosť počas slávnostného večera moderovala známa komička, televízna moderátorka a herečka Ellen Degeneres. Práve ona, resp. jej smartfón v rukách Bradleyho Coopera, sa stala autorkou najpopulárnejšieho tweetu v histórii sociálnej siete Twitter.

Twitter___TheEllenShow__If_only_Bradley_s_arm_was_longer_____

Takto vyzeral rekordný tweet Ellen Degeneres

Tweet so selfie fotografiou filmových hviezd a textom v znení “Keby bola len Bradleyho ruka dlhšia. Najlepšia fotografia vôbec” bol vytvorený smartfónom Samsung Galaxy Note 3 a retweetol sa viac ako 2,5 miliónkrát. S významným náskokom porazil tak aj tweet s fotografiou amerického prezidenta Obamu, na ktorej počas volebnej noci objíma svoju ženu Michelle. Tento sa retweetol “len” 778-tisíckrát.

[vc_video title=”” link=”https://www.youtube.com/watch?v=X1VU_CkKJJo”]

Samsung, ktorý bol sponzorom tohtoročného udeľovania oskarov, tak získal výbornú reklamu. Za rekordný počet retweetov vďačí nepochybne aj moderátorke Ellen, ktorá počas fotenia vyzvala televíznych divákov, aby sa zapojili do zdieľania fotografie a utvorili tak nový rekord v počte retweetov. Zaujímavé je, že takmer ihneď po skončení podujatia sa na jej profile objavila ďalšia fotografia. Tentokrát ale vytvorená aplikáciou z iPhonu. Je však len možné, že používa niekoľko zariadení súčasne, čo by pri jej profesii nebol nezvyčajný jav.

Zdroj: mashable, phonearena

3.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+