MojAndroid

Spoločnosť Apple zasiahla spoločnosť Google na jednom z najzraniteľnejších miest. Pokiaľ Google predstavoval novinky na Google I/O 2012, v súdnych miestnostiach sa odohrával boj o také zariadenie, akým je Google Nexus. A zdá sa, že spoločnosť Apple zasiahla Google naozaj priamym K.O. hodným odpočítavania, keď hádam najznámejšia sudkyňa v Android komunite, Lucy Kohová, rozhodla o predbežnom opatrení zákazu predaja tohto populárneho Android zariadenia v USA.

Prípad sa začal ešte vo februári minulého roku. Aj keď ide len o predbežné opatrenie, môže naznačovať do budúceho vývoja súdneho sporu rázny prielom. Oficiálne vyjadrenia oboch zúčastnených strán zatiaľ nie sú dostupné, no predpoklad je, ako to už v takomto prípade býva, že bude nasledovať odvolanie sa proti rozhodnutiu a predbežné opatrenie prejedná vyšší súd.

V prípade ide o štyri patenty, pri ktorých si Apple uplatňuje nárok, no zdá sa, že len na základe jedného z nich sudkyňa Kohová rozhodla o tomto predbežnom opatrení. Ide o patent číslo 8086604, ktorý sa dotýka vyhľadávania podobného ako v prípade Siri v zariadeniach od spoločnosti Apple. Táto funkcia je na zariadeniach spoločnosti Google tak hlboko implementovaná do systému, že sa nebude dať, v prípade potreby, odstrániť len jednoduchou aktualizáciou systému.

Otázkou ostáva, ako Apple rozanalyzuje novinku v podobe Nexus 7. Ak sa pozrieme na toto zariadenie, aj “laik nájde niekoľko dizajnových a systémových patentov” (medzi inými, obdĺžnikový tvar zariadenia???), ktoré vlastní spoločnosť Apple a pri predošlých zariadeniach si uplatňovala na ne nárok v súdnych sporoch.

Zdroj: FOSS Patents, Phandroid

Samsung Galaxy Nexus

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)4,65"
1,2 GHz Cortex-A9 (dvou-jádro)720x1280
1 GB5MPx
16/32 GB1080p@24fps

 

30.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+