MojAndroid

Ak patríte medzi majiteľov Galaxy Nexusu, ktorí nedočkavo čakajú na nový update s Androidom 4.2.2 Jelly Bean, tak už nemusíte. Prinášame vám návod na to, ako manuálne aktualizovať svoj smartfón na najnovšiu verziu OS Android. Stačí ak disponujete Galaxy Nexusom s buildom JOP40D. V prípade, že váš Nexus je už rootnutý a obsahuje ClockworkMod revocery, tak stačí stiahnuť najnovší aktualizačný balíček a flashnúť ho. Ak sa však vo vašom smartfóne Galaxy Nexus nachádza pôvodná verzia recovery, postupujte podľa nasledovných krokov.

Samsung-Galaxy-Nexus

1. Vypnite telefón a súčasným stlačením oboch tlačidiel pre ovládanie hlasitosti a zapnutie spustite fastboot menu. Pomocou tlačidiel hlasitosti sa prepnite do recovery – potvrdenie sa realizuje pomocou tlačidla pre zapnutie. Keď uvidíte Androida s červeným výkričníkom, stlačte naraz tlačidlo zapnutia a tlačidlo pre zvýšenie hlasitosti. Objaví sa nové menu, kde vyberiete položku s názvom “apply update from adb“.

2. Teraz pripojte Galaxy Nexus k počítaču s nainštalovaným ADB (nainštalujete ho pomocou SDK balíka zo stránky Android developers). Otvorte príkazový riadok a zadajte príkaz z rovnakého adresára, do ktorého ste si stiahli aj aktualizačný balíček s Androidom 4.2.2, “adb sideload 472aafeb9fe3.signed-takju-JDQ39-from-JOP40D.472aafeb.zip”. Mali by ste vidieť bar s informáciou o priebehu inštalácie. Pre Galaxy Nexus yakju použite druhý inštalačný balík a príkaz  “adb sideload 07501b11ad3b.signed-yakju-JDQ39-from-JOP40D.07501b11.zip”

3. Po úspešnej inštalácii reštartujte zariadenie.

—> Sťahuj Android 4.2.2 pre Galaxy Nexus takju build JDQ39 <—

—> Sťahuj Android 4.2.2 pre Galaxy Nexus yakju build JDQ39 <—

Zdroj: androidpolice

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
13.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+