MojAndroid

Samsung už usilovne pripravuje Android 12, spolu s nadstavbou One UI 4 pre Samsung Galaxy Fold3 a Galaxy Flip3. Vydal už aj beta verziu, ktorá však zatiaľ nie je dostupná na Slovensku. Správu prináša portál Gizmochina.

Samsung Galaxy Z Fold3 s pen
Samsung Galaxy Fold3 s S-Pen | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Beta verzia One UI 4 pre Galaxy Fold3 a Flip3

Uzatvorená beta verzia bola uverejnená pre zaregistrovaných členov tohto programu v Južnej Kórei a v Indii. Najväčšími novinkami sú samozrejme Android 12 a One UI 4, upravené podľa dizajnového jazyka Material You. Ten sa vyznačuje najmä pastelovými farbami, zaoblenými rohmi a režimom prispôsobenia farieb na základe použitého pozadia.

Ak by beta verzia bola dostupná aj u nás, existuje niekoľko podmienok, ktoré musíte najprv splniť, ak sa chcete pridať do programu. Jednou z nich je, že musíte tak vykonať cez aplikáciu Samsung Members a druhá, že vaše zariadenie musí mať odomknutý bootloader.

Čo prináša One UI 4?

Okrem vyššie spomínaných noviniek aj konkrétne zmeny v aplikáciách. Ak využívate aplikáciu Samsung Health, budete si v nej môcť vytvoriť skupinové ciele a dosahovať ich spolu s vašimi priateľmi.

Samsung prináša funkciu SmartThings Find, ktorá vám umožní nájsť vaše stratené Galaxy Buds alebo perá S-Pen. Tá využíva sieť viac než 1,5 miliardy miest (Samsung zariadení) po celom svete, aby zdieľala údaje týchto stratených vecí.

Nakoniec si môžme ešte pripomenúť funkciu Rýchleho zdieľania, ktorá vám umožní plynule presúvať súbory medzi Galaxy zariadeniami.

Náš tip
Na tieto Samsung smartfóny prichádza nová aktualizácia
1.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+