Samsung Galaxy A52 5G: Aktualizácia na Android 12 je konečne dostupná aj v Európe

Zdroj: Jakub Marcin

Spoločnosť Samsung pokračuje v aktualizovaní svojich smartfónov na systém Android 12. Len pred pár hodinami spustila aktualizáciu pre európske verzie smartfónu Samsung Galaxy A52 5G. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Aktualizácia by už mala byť dostupná aj na Slovensku

Samsung Galaxy A52 5G bol jeden z najpredávanejších Android smartfónov strednej triedy v minulom roku. Po príchode na trh okamžite zaujal fotoaparátom s optickou stabilizáciou obrazu alebo zvýšenou vodeodolnosťou. Predinštalovaným systémom bol Android 11, ktorý bude však po novej aktualizácii minulosťou.

Samsung Galaxy A52 | Zdroj: Jakub Marcin

Aktualizácia softvéru, ktorá prináša systém Android 12, má číselné označenie A528NKSS1BUL7 a momentálne je distribuovaná v rámci celej Európy. To znamená, že by mala byť k dispozícii aj pre slovenských majiteľov tohto výborného smartfónu. Súčasťou aktualizácie je aj decembrová bezpečnostná záplata a nadstavba One UI 4.0, ktorá prináša nové grafické prvky a widgety.

Samsung Galaxy A52s 5G

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Jej dostupnosť si môžete samozrejme overiť aj manuálne v sekcii systému Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity a je pripojený k bezplatnej Wi-Fi sieti.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Systém Android 12 dostali nedávno Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A minuloročný model OnePlus 9 obdržal pred pár dňami aktualizáciu, ktorá opravovala viacero chýb v systéme.

Náš tip
Garmin Fenix 7 a Garmin Epix sú nové hodinky na outdoorové aktivity
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Disqus Comments Loading...

Vážení čitatelia a návštevníci portálu MojAndroid.sk, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu tak súhlasíte s používaním týchto súborov.