MojAndroid

Aktualizácie softvéru nemusia vždy prinášať len nový bezpečnostný update alebo novú verziu systému. Príkladom je smartfón Samsung Galaxy A52s 5G, ktorý podľa portálu SamMobile dostáva v novej aktualizácii funkciu virtuálnej RAM.

Samsung nie je prvým výrobcom, ktorý priniesol virtuálnu RAM

Virtuálna RAM nie je vo svete smartfónov až tak úplnou novinkou a môžete ju nájsť napríklad v smartfónoch niektorých čínskych výrobcov. Príkladom je čínske OPPO, ktoré pred dvoma mesiacmi prinieslo pre vybrané modely túto funkciu pod názvom RAM+. Tá umožňuje rozšírenie pamäte RAM v smartfóne tak, že sa časť úložiska či permanentnej pamäte (ROM) premení na virtuálnu RAM s priamym prístupom.

Na rovnakom princípe funguje aj funkcia virtuálnej pamäte Samsungu, ktorú nazval RAM Plus. Prvým modelom, ktorý ju dostáva je čerstvá novinka Samsung Galaxy A52s 5G. Vďaka nej získa k základným 6 GB RAM ďalších 4.GB. Zvýšenie rýchlosti smartfónu sa tým síce asi nedá očakávať, ale mohlo by mu to pomôcť pri špecifických operáciách multitaskingu.

Funkciu pravdepodobne dostanú aj ďalšie Samsung smartfóny

Funkcia RAM Plus je pre smartfón Galaxy A52s 5G dostupná v aktualizácii softvéru s číselným označením A528BXXU1AUH9. Mala by zároveň vylepšovať fotoaparát a stabilitu systému. Jej veľkosť je 250,49 MB a momentálne je dostupná v Indii. Odtiaľ by sa mala rozšíriť aj na ďalšie trhy vrátane slovenského, kde sa už novinka nejakú dobu oficiálne predáva.

Funkciu pravdepodobne časom dostanú aj ďalšie modely. Galaxy A52s 5G je však čerstvým modelom Samsungu a ako nástupca populárneho smartfónu Galaxy A52 5G ju pochopiteľne dostáva ako prvý. Okrem 6 GB RAM láka zákazníkov aj na čipset Qualcomm Snapdragon 778G 5G, vodeodolnosť IP 67, podporu 5G a 64-megapixelový fotoaparát s optickou stabilizáciou.

Náš tip
Samsung Galaxy Watch3 a Active2 sú počas víkendu v 30 % zľave
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+