MojAndroid

Augustový bezpečnostný update spoločnosť Samsung začala šíriť už na konci mesiaca júl. Záplata systému teraz prichádza aj na Samsung Galaxy A50. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Aktualizácia opravuje 40 chýb systéme Android 11

Samsung Galaxy A50 je dva roky starý model, ktorý sa dnes v už obchodoch nepredáva a nedávno ho nahradila už jeho tretia generácia Samsung Galaxy A52. Napriek tomu pre neho stále platí záruka bezpečnostných aktualizácií a tá najnovšia mu prináša augustovú bezpečnostnú záplatu systému. V jeho prípade ide o verziu systému Android 11, ktorý dostal len nedávno v marci.

Samsung Galaxy A50 | Foto: Redakcia

Číselné označenie aktualizácie je A505GUBS9CUH1. Momentálne je dostupná v Argentíne, Bolívii, Čile, Kolumbii, Dominikánskej republike, Ekvádore, Mexiku, Paname, Paraguaji, Peru, Portoriku a Uruguaji . Ďalšie krajiny by mali čoskoro nasledovať. Podľa zoznamu zmien by mala priniesť a by mala opravovať celkovo 40 zraniteľnosti a chýb v systéme Android 11.

Samsung Galaxy A50


Na dostupnosť aktualizácie by vás síce mal systém upozorniť automaticky notifikáciou, ale môžete si ju overiť aj manuálne. Stačí ísť do sekcie Nastavenia -> Aktualizácia softvéru – > Stiahnuť a nainštalovať. Pred inštaláciou sa pre istotu uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách sa činí aj konkurencia. Populárna čínska značka OnePlus priniesla tento mesiac Android 11 pre tri roky staré smartfóny OnePlus 6 a 6T. Americká  značka začala s distribúciou systému Android 11 pre svoj prvý vyklápací smartfón s ohybným displejom Motorola razr. Spoločnosť HMD Global spustila začiatkom mesiac aktualizáciu s Androidom 11 pre model Nokia 5.3 a Xiaomi ho distribuoval pre populárny smartfón POCO X3.

Náš tip
WhatsApp pridáva možnosť nechať správy odstrániť automaticky po 90 dňoch

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
21.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+