MojAndroid

Samsung doteraz aktualizoval na Android 7.0 Nougat len svoje vlajkové lode. Medzi ne patria Samsung Galaxy S7/S7 Edge, Samsung Galaxy S6/S6 Edge a Samsung Galaxy Note 5, avšak kórejský výrobca sa rozhodol naďalej pokračovať v podpore a poskytne najnovší OS aj na zariadenia strednej triedy. Prvým takýmto zariadením je Samsung Galaxy A5 (2016).

Náš tip
Samsung Galaxy A5 2017: Nová definícia strednej triedy | RECENZIA

Smartfón mal pôvodne dostať Android 7.0 až koncom roka, ale vyzerá to tak, že jeden užívateľ v Rusku hlási aktualizáciu už teraz. Aby sa vyhol všetkým pochybnostiam, natočil aj video, kde dokazuje, že na svojom zariadení skutočne má najnovší Android. Aktualizácia v súčasnosti nie je dostupná cez Samsung Smart Switch, takže jediným spôsobom je Over-the-air (OTA).

Nie je isté, kedy Samsung rozšíri aktualizáciu aj do ďalších krajín, pravdepodobne to potrvá týždne. Ak ale vlastníte Galaxy A5 (2016), tak nezabúdajte v najbližšej dobe manuálne kontrolovať dostupnosť Android 7.0.

Zdroj: PhoneArena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
4.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+