MojAndroid

V minulom roku sa spoločnosť Google rozhodla pre redizajn na nový Material Design 2.0. Mnoho Android aplikácií už bolo na nový dizajn aktualizovaných, nuž niektoré webové verzie stále “zaostávajú”. Teraz to vyzerá tak, že weby na kancelársku prácu od Google boli aktualizované a nový dizajn je už aj na nich.

Modernejší vzhľad

Osviežujúceho redizajnu sa konečne dočkali aj služby, ako Google Docs, Sheets, Slides či Sites. V najbližšej dobe môžete očakávať redizajn aj pre iné služby od spoločnosti Google. Dizajnových zmien nie je veľa, avšak nový štýl písma pôsobí na oko krajšie a prostredie je čistejšie a jednoduchšie. Pozorné oko si povšimne aj nejaké tie zmeny farieb v ikonách. S touto novinkou môžeme usúdiť, že do konca roka sa bude Google usilovať o to, aby každá ich aplikácia (či už pre Android alebo jej webová verzia) bola oblečená v novom, sviežom kabáte.

Ďalšie články k téme “Material Design 2.0”:

Náš tip
Aplikácia telefónu od Google dostáva update, ktorý prináša novú kolonku s obľúbenými kontaktmi
Náš tip
Web s Google Prekladačom dostane zmenu dizajnu. Zmodernizuje ho Material Design 2.0
Náš tip
Google Kalendár dostal značný redizajn

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+