MojAndroid

Začnime pekne po poriadku. G Cloud Backup je aplikácia pre zálohovanie dát z vášho smartfónu či tabletu do zabezpečeného úložiska G Cloud. Služba ponúka pri registrácii zadarmo 1GB dát, ktoré podobne ako pri iných cloudových službách môžete rozšíriť o ďalšie dáta napríklad zdieľaním na Facebooku, Twitteri alebo pozvaním ďalších priateľov. Online úložný priestor pre vaše dáta sa tak môže ľahko rozrásť až na kapacitu 8GB. V aplikácii je možné tiež použiť rozšírenie dátovej kapacitu pomocou predplatného. Za poplatok 16 alebo 32$ ročne získate 16 alebo 32GB úložný priestor. Vybrať si však môžete aj platbu jednorázový poplatkom, pri ktorom za 40 alebo 80$ získate 16 alebo 32GB na doživotie.

Samotná aplikácia ponúka prehľadné a pekne spracované používateľské prostredie, v ktorom sa nestratia ani menej skúsení používatelia. Po prihlásení sa so svojim kontom môžete previesť zálohu SMS, kontaktov, posledných telefónnych hovorov, systémových nastavení, dokumentov, fotografií, videí či hudby. Prenos je realizovaný pomocou zabezpečeného protokolu a dáta uložené na serveroch Amazonu používajú pre zabezpečenie obsahu 256-bitové AES šifrovanie. Aplikácia môže vaše dáta bezpečne zálohovať na dennej báze v čase, ktorý si sami zvolíte. Interval zálohovania môžete nastaviť v rozmedzí od jedného dňa až po celý mesiac. Samozrejmosťou je voľba pre zálohu dát len pri aktívnom WiFi pripojení alebo nabíjaní zariadenia. Nastaviť môžete tiež minimálnu úroveň batérie v percentách, pri ktorej sa zálohovanie dát zastaví úplne. Obnova už zálohovaných dát je otázkou len niekoľkých kliknutí.

  

To, čo budete zálohovať si môžete zvoliť priamo v aplikácii. Ak potrebujete robiť len pravidelne zálohy SMS, či fotografií, tak s aplikáciou G Cloud to nebude problém. Upozorniť však musíme na zálohovanie kontaktov, pri ktorých aplikácia nezálohuje len položky v telefóne, ale celý zoznam kontaktov dostupných na vašom Google konte.

  

Ak chcete svoje dáta bezpečne zálohovať a neskor pri zmene alebo resete zariadení aj obnoviť, môžeme túto aplikáciu len odporučiť. Navyše pri predplatení 32GB online úložiska získate aj mocný nástroj pre zálohu všetkých dát vo vašom smartfóne či tablete. Podľa možnosti odporúčame zálohu a obnovu dát realizovať len pri dátovo neobmedzenom pripojení – ideálne cez WiFi. Aplikácia G Cloud Backup je zadarmo dostupná na Google Play Store.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

25.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+