MojAndroid

Ak patríte medzi fanúšikov spisovateľa Karla Čapka, možno vás zaujme pripravovaná hra Future Factory od česko-slovenských vývojárov zo štúdia Fun 2 Robots Ltd. Kombinuje klasické sci-fi prvky so zaujímavými akčnými komponentmi. Štúdio na nej pracuje posledné dva roky a na verejnosť by sa mala dostať na konci tohto roku. V hre sa ocitnete v roli pilota havarovanej parokoptéry. Budete sa s ňou pohybovať po prostredí záhadnej továrne, ktoré je automaticky generované. Miesta v hre sú pritom inšpirované dielami Karla Čapka.

F2R-INTRO-NEW

Hra sa dostala aj do úzkeho výberu 30-tich projektov nominovaných na celoeurópske ocenenie Indie Prize Award. Súťaž sa uskutoční v Belehrade a Future Factory je jediným reprezentantom slovenského a českého mobilného herného priemyslu. V hre pritom budú potlačované zákony robotov, ktoré priniesol samotný Karel Čapek. Roboti sa totiž snažia zabiť všetko, čo sa hýbe. Hra je charakteristická najmä svojou rôznorodosťou, keďže jej prvky sú automaticky vygenerované. Vďaka tomu je každý level jedinečný, odohráva sa v unikátnom prostredí a všade na vás čakajú desiatky nástrah a nepriateľov. Aj prvky umelej inteligencie sú pritom náhodne spájané, čo zasa zabezpečí nepredvídateľné situácie v každej chvíli. Ako bonus bude zasa zabezpečená rôznorodosť levelov, čo určite ocenia hráči, ktorí aj po niekoľkých odohraných hodinách budú môcť objavovať nové prvky hry.

Cieľom vývojárov bolo od začiatku priniesť akčnú hru s konzolovou grafikou na mobilné zariadenia a dokázať, že aj akčný titul s klasickým námetom dokáže ponúknuť pútavý príbeh. Hra momentálne figuruje aj na portáli Startovač, kde si dala za cieľ vyzbierať 90 000 Kč. V čase písania článku sa do projektu zapojilo 43 ľudí, ktorí sa postarali o naplnenie plánu na úrovni 41%. Ak by ste chceli vývojárov podporiť aj vy, máte na to jedinečnú príležitosť. Prispieť môžete v rozmedzí od 89 Kč do 11 999 Kč. Autori ešte uvádzajú, že hra bude najskôr dostupná pre platformu Windows Phone, neskôr potom aj pre Android a iOS. Prvé uvedenie by malo byť už túto zimu, takže Android verzie sa dočkáme zrejme až začiatkom budúceho roka.

1.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+