MojAndroid

Hry zo série Fallout určite nemusíme herným nadšencom predstavovať. Ak ste niekedy počuli o týchto hrách alebo videli video z nich, určite viete aj to, čo je to Pip-Boy. V hrách Fallout ide o nositeľné príslušenstvo, akéhosi predchodcu súčasných inteligentných hodiniek, akurát s veľkým množstvom funkcií a ešte väčšou konštrukciou.

Spoločnosť Bethesda, ktorá je za hru zodpovedná, predstavila podobné zariadenie ešte vlani. Vtedy ale šlo iba o akési púzdro, ktoré ste si mohli dať na ruku a do ktorého bolo ešte potrebné umiestniť telefón. Áno, so špeciálnou aplikáciou Fallout Pip-Boy bolo možné dosiahnuť efekt skutočného zariadenia z hry, no až teraz spoločnosť priniesla plnohodnotnú repliku z fiktívneho sveta do reality.

Zariadenie nesie označenie Fallout Pip-Boy: Deluxe Edition, stojí 350 USD a dokáže sa spárovať s vašim smartfónom prostredníctvom Bluetooth. Nový Pip-Boy pritom váži približne 900 gramov, takže v podstate ide zrejme o najväčšie inteligentné hodinky, s akými sme sa doteraz mohli stretnúť. Tento model má už vlastný softvér a aj hardvér, ktorým sú poháňané všetky jeho funkcie. Najzaujímavejšie pritom je, že väčšina tlačidiel a nástrojov na zariadení skutočne funguje a slúžia ako reálne ovládacie prvky. Zariadenie bude dodávané v luxusnom balení a k prvým používateľom by sa malo dostať v novembri tohto roku. Spoločnosť Bethesda ale vyrobí iba 5 000 kusov tejto špeciálnej edície zariadenia Pip-Boy, no napriek tomu by mali byť uspokojení tí najväčší fanúšikovia hier Fallout. Ak medzi nich patríte aj vy, no nechcete zaplatiť 350 USD za takýto kúsok príslušenstva, môžete si napríklad stiahnuť aplikáciu Fallout Shelter, ktorá je špeciálnou mobilnou hrou. Okrem iného tu teraz nájdete zľavy na balíčky vylepšení v rámci osláv Herného festivalu Google Play.

Verzia: 1.13.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.13.9
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Bethesda via Android Authority

14.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+