MojAndroid

Ani nie 24 hodín trvalo fanúšikom a zákazníkom alternatívneho mobilného operátora na to, aby znížili cenu volaní a posielania SMS či MMS správ len na 1 cent. FunFón len včera spustil výzvu, ktorou v rámci osláv svojich 5. narodenín umožnil ľuďom znížiť cenu volaní a správ. Zdá sa tak, že príchod štvrtého operátora rozhýbal aj konkurenciu, ktorá ako sa zdá, reaguje na lacné volania operátora 4ka veľmi rýchlo.

Náš tip
Cenník 4ka: volania a SMS za 4 centy na Slovensku a v celej EÚ, 1GB balíček za euro

Stovky fanúšikov na facebookovej stránke FunFónu spoločne lajkovaním, zdieľaním a komentovaním príspevku znížili pôvodnú cenu 7 centov za volania, SMS a MMS do všetkých sietí v rámci Slovenskej republiky na bezkonkurenčný 1 cent. Pritom v úvode výzvy boli očakávania operátora skromnejšie:

„Pri štarte výzvy sme dúfali, že sa nám s našimi zákazníkmi podarí za 72 hodín znížiť cenu služieb aspoň na polovicu a spoločne tak znova vytvoriť bezkonkurenčnú ponuku. Máme obrovskú radosť, že ľudia sa zmobilizovali, FunFónisti ukázali obrovskú silu a sumu potlačili za menej ako 24 hodín až na historicky najnižšiu hodnotu – 1 cent. A keďže nižšie ako 1 cent už ísť nevieme, pre veľký úspech sme znižovaciu kampaň ukončili predčasne. Sľub, samozrejme, dodržíme a želanie našich zákazníkov splníme. Novú službu predstavíme verejnosti už v najbližších dňoch,“ informuje brand manažérka FunFónu Ivana Nichtová.

Mechanika znižovania ceny bola jednoduchá. Za každé „Páči sa mi/Like“ sa zo sumy 7 centov (aktuálna cena za minútu hovoru) odrátalo 0,001 centu, za komentár sa cena znížila o 0,002 centu a za každé zdieľanie príspevku 0,005 centu. Ľudí zapojených do akcie bolo nakoniec tak veľa, že musela byť predčasne ukončená. Teraz už len čakáme, kedy FunFón pre svojich zákazníkov odhalí novú a cenovo výhodnejšiu ponuku. 1 cent za hovory aj správy je však na dnešné pomery bezkonkurenčný, sme však zvedaví, či bude táto ponuka platiť nastálo alebo ju operátor ponúkne len v určitom časovom období (napríklad do konca roka).

Zdroj: FunFón

8.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+