MojAndroid

Zahraniční študenti jedenástich slovenských univerzít získajú v deň nástupu do nového semestra okrem indexu aj prekvapenie od FunFónu. Uvítacím balíčkom, ktorý obsahuje SIM kartu so sedemeurovým kreditom a počas štúdia určite užitočný prenosný bluetooth reproduktor, im chce spríjemniť príchod do nového univerzitného prostredia i cudzieho mesta. Študenti programu Erazmus sa tak môžu okamžite bez problémov spojiť s rodinami či priateľmi vo svojich domovinách a zdieľať s nimi pocity z prvého dňa na univerzite. Zároveň môžu svoj „slovenský kontakt“ posunúť novým spolužiakom, aby ich v prípade narýchlo zorganizovanej „chodbovice“ mohli zastihnúť na slovenskom čísle.

FunFón v rámci tejto aktivity rozdá 920 balíčkov, ktoré privítajú študentov na Univerzite Komenského, Trnavskej univerzite, Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, na Univerzite Mateja Bela, Ekonomickej univerzite v Bratislave, Prešovskej univerzite v Prešove, Žilinskej univerzite v Žiline, Technickej univerzite v Košiciach, Univerzite P.J. Šafárika a na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach.

„Rozhodli sme sa takouto formou zjednodušiť adaptáciu zahraničných študentov v novom prostredí a uľahčiť im prvé dni. Verím, že aj vďaka FunFón balíčku budú môcť byť rýchlejšie v spojení s novými spolužiakmi a priateľmi, ale aj zdieľať so svojimi rodinami všetky podstatné momenty počas svojho pobytu na Slovensku“, povedala Zuzana Nemečková, riaditeľka obchodného úseku.

Vďaka balíčku môžu Erazmus študenti počas svojho pobytu na Slovensku bez viazanosti a faktúr  využívať volania už od 1 centu, môžu s inými FunFónistami telefonovať po 1. minúte zadarmo, surfovať a využívať výhody 4G pokrytia na Slovensku ale aj pri ich výletoch do zahraničia.

Organizácia Erasmus Student Network vznikla v roku 1989. V súčasnosti má vyše 15 000 dobrovoľníkov v 40 krajinách Európy a stará sa o približne 200 000 medzinárodných študentov ročne.

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+