MojAndroid

Fulton Innovation je spoločnosť, ktorá sa zaoberá vývojom technológií pre bezdrôtové nabíjanie. Na výstave CES v Las Vegas demonštrovala tento rok tablet, ktorý môže dobíjať iné kompatibilné zariadenia. Celý proces nabíjania je veľmi jednoduchý. Priložením zariadenia zo zadnej strany tabletu sa automaticky začne proces dobíjania. Podobne ako pri iných bezdrôtových nabíjačkách, však musí byť dobíjané zariadenie v bezprostrednej blízkosti tabletu.

Tablet môže dobíjať akékoľvek kompatibilné zariadenia podporujúce Qi štandard. Nevýhodou je to, že pri nabíjaní ho nie je možné ďalej bežným spôsobom používať. Nabíjanie iných zariadení takýmto spôsobom pravdepodobne nebude veľmi rýchle, no v prípade núdze alebo mimo dosah elektrickej zástrčky, by malo postačovať.

Zdroj: androidpolice

7.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+