MojAndroid

Spoločnosť Fujitsu predstavila na veľtrhu CeBIT 2013 prvý 10-palcový prototyp tabletu, ktorý je schopný naskenovať dlaň, ako formu prihlasovanie a zabezpečenia proti neoprávanenému prístupu. Z obrázku nižšie môžete vidieť, že prototyp je ďaleko väčší ako akýkoľvek tablet na trhu. Veľké rozmery sú spôsobené najmä robustným plastovým a horčíkovým krytom snímača, ktorý je umiestnený na pravej strane. Avšak spoločnosť vraj pracuje na vývoji menšej verzie, ktorá by sa mala zmestiť priamo do tabletu, pravdepodobne do horného rámu.

Fujitsu ukázal prototyp tabletu so snímačom dlane

Technológia PalmSecure, ako ju nazvala spoločnosť Fujitsu dokáže v určitej vzdialenosti zosnímať ruku používateľa a na základe špecifických čŕt porovnať s prednastaveným originálom. Podobne, ako v prípade snímača odtlačkov prstov, na vytvorenie používateľského profilu budete musieť ruku zosnímať dvakrát a na tretí krát potvrdíte. Budete si môcť zaregistrovať ľavú alebo pravú ruku a systém odmietne autentifikáciu ak poskytnete inú. Spoločnosť bude predávať riešenie, ktoré vidíte na obrázku a mal by sa dostať na trh najskôr v Japonsku a v júni by sa mal objaviť aj v Európe. Žiadne informácie o cene neboli zverejnené, no predpokladá sa, že hlavnou cieľovou skupinou budú najmä biznis zákazníci. Ak sa snímač rozšíri a poskytnú ho aj iní výrobcovia Android tabletov, určite sa nájde niekoľko vývojárov, ktorí vytvoria aplikáciu na čítanie budúcnosti z ruky :)

Pozrite si video reportáž portálu engadget:

Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+