MojAndroid

Spoločnosť Fujitsu predstavila na veľtrhu CeBIT 2013 okrem bezpečnostnej technológie snímania dlane aj nový tablet s operačným systémom Android s názvom Fujitsu Stylistic M702. Zariadenie sa môže pochváliť svojou vynikajúcou odolnosťou, ktorá spĺňa normy IPX 5, 7 a 8 a IP5X (vysvetlenie nájdete nižšie). Bez problémov vydrží ponorenie do jedného metra vody po dobu 30 minút. Okrem toho ponúka vynikajúce hardvérové parametre, ktoré ho radia do segmentu high-end zariadení.

Fujitsu Stylistic M702

Fujitsu Stylistic M702 disponuje štvorjadrovým Tegra 3 procesorom a 2G pamäťou RAM, ktoré sa postarajú o plynulý chod už staršieho systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Výrobca však sľubuje skorú aktualizáciu na Jelly Bean.  Na prednej časti sa nachádza veľký 10.1 palcový IPS displej s rozlíšením 1,920 x 1,200 pixelov a predná 1,2 Mpx kamera. Okrem toho je vybavený bezdrôtovými technológiami Bluetooth 4.0, NFC, Wi-Fi a LTE. Vnútorné úložisko má veľkosť 12 GB a je možné ho rozšíriť prostredníctvom microSD slotu. Batéria má kapacitu veľmi slušných 10,000 mAh a udávaná výdrž dosahuje až 15 hodín nepretržitej prevádzky. Prekvapila aj zadná kamera, ktorá má 8,1 megapixelov a prijateľná hmotnosť 590 g.

  •  IPX5 (vodné prúdy): priamé vystavenia vode zo všetkých uhlov, prúdiacou tryskou o priemere 6,3 mm pri prietoku 12,5 litrov/min., pri tlaku 30 kN/m2 po dobu najmenej troch minút zo vzdialenosti približne troch metrov.
  • IPX7: Ochrana proti ponoreniu do vody – ponorenie na 30 minut do hĺbky jedného metra.
  • IPX8: Ochrana proti ponoreniu do vody – multimediálny tablet je schopný odolať ponoreniu vo vode do hĺbky 1,5 m po dobu 30 minút
  • IP5X (ochrana proti prachu): Udáva špecifikáciu úrovne ochrany, ktorú kryt zariadenia poskytuje proti nebezpečnému prieniku pevných cudzích predmetov a prachu.

Podľa dostupných informácií bude tablet uvedený na trh v Európe, Afrike, Indií a v krajinách blízkeho východu. Tablet bude pravdepodobne zameraný na podnikových zákazníkov, čomu odpovedá aj cena 999 €.

Zdroj: engadget

12.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+