MojAndroid

Fujitsu sa na svetových trhoch veľmi často neobjavoval a v posledných rokoch sa sústredil najmä na domáci trh v Japonsku. Typickým prípadom smartfónov, ktoré sa nikdy nedostali za hranice domoviny spoločnosti sú napríklad Fujitsu Arrows ES IS12F alebo vodotesný Arrows Z. Vyzerá to ale tak, že Fujitsu prehodnotil svoju obchodnú stratégiu a chystá sa vyraziť do boja aj za hranice. Už na blížiacom sa kongrese mobilných technológií by mal predstaviť svoj prvý smartfón so štvorjadrovým procesorom NVIDIA Tegra 3, 4,6 palcovým displejom a 13,1Mpix fotoaparátom. Konštrukcia telefón je pritom vyrobená tak, aby odolávala vode a prachu. Výrobca sa tiež údajne zameral na dlhú výdrž telefónu pri práci na jedno nabitie.

Na obrázku, ktorý poskytol výrobca, môžete pod displejom vidieť trojicu kapacitných tlačidiel – jedno z nich pre vyvolanie menu. To naznačuje, že telefón bol pôvodne navrhovaný pre Android 2.3 Gingerbread, no na MWC má byť predstavený už s Androidom Ice Cream Sandwich. Fotografia zariadenia tiež nemusí 100% odzrkadľovať jeho súčasný vzhľad. Každopádne presadiť sa v súčasnej konkurencií bude pre Fujitsu veľmi ťažké. Svoje prvé smartfóny so štvorjadrovými procesormi majú predstaviť spoločnosti HTC (HTC One X), LG (LG X3, ktorý bude predstavený ako LG X4 HD), Asus (hybridné zariadenie Padfone) ale aj Huawei (Huawei D1 Q). Uvidíme, čo všetko na MWC ponúkne Fujitsu.

Zdroj: androidcommunity.com

23.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+