Fujitsu F-12D: Telefón s Androidom pre starších

18. júla 2012 2

Japonská spoločnosť Fujitsu predstavila nový smartfón, ktorý je určený pre starších používateľov. Mobilný telefón s názvom F-12D je špeciálne upravený nie len po softvérovej ale aj hardvérovej stránke. Prieskum ukázal, že väčšina starších obyvateľov má pri prechode z klasických telefónov s tlačidlami na telefóny s dotykovými obrazovkami problém s ich ovládaním. Fujitsu preto vytvoril dotykový displej, ktorý pri jeho používaní vytvára pocit akoby ste stláčali tlačidlá klasického telefónu – pre potvrdenie výberu je nutné na displej silnejšie zatlačiť. Zjednodušené bolo aj používateľské prostredie operačného systému Android, ktoré pre lepšiu čitateľnosť disponuje veľkými tlačidlami, ikonami aplikácií a textom. Pohyb v UI telefónu je možný len vo vertikálnom smere. Telefón je navyše aj vodotesný.

Fujitsu F-12D sa má začať predávať v Japonsku u najväčšieho mobilného operátora NTT DoCoMo už začiatkom augusta. Spoločnosť zvažuje jeho predaj aj v globálnom merítku, takže možno sa objaví aj v Európe. Cenu zatiaľ Fujitsu nekonkretizoval.

Zdroj: androidguys

Zapojte sa do diskusie (2)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
  1. Loading ...
Diskusia k článku
  • zaujima ma cena aktualizujte ak bude dostupna …taky produkt by som kupil na vianoce pre otca :-) akurat pre neho ako vysite :-D

  • ferotre

    Všimnite si, že tento telefón pře starších má design jako Windows phone :-) .

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky:


banner