MojAndroid

Spoločnosť Fujitsu, ktorú mnohí z nás poznajú skôr ako výrobcu fotoaparátov a vecí s fotografovaním spojených, sa chystá predstaviť svoj prvý tablet, ktorý internetové zdroje označujú ako Fujitsu Arrow LTE Tab. Po vodeodolných telefónoch ako Motorola Defy tak na trh pravdepodobne príde aj prvý tablet, ktorý bude taktiež vodeodolný. Pýtate sa načo? Aby zvládol každú situáciu – dážď, obliatie nápojom, deti aj sneh. Okrem odolnosti voči vode ponúka aj slušnú hardvérovú výbavu. Pozrime sa na detaily.

Tablet s označením Arrows Tab F-01D LTE by mal byť dostupný najskôr na japonskom trhu pre zákazníkov spoločnosti NTT DoCoMo spolu so 4G LTE. Charakteristické pre tento tablet by mali byť  parametre ako 10,1″ 1280 x 800 p. displej, Texas Instruments OMAP 4430 2-jadrový procesor s taktom 1,0 Ghz pre jedno jadro, 1 GB RAM a 16 alebo 32 GB ukladací priestor. Bežať by mal pod operačným systémom Android Honeycomb 3.2.

Hovorí sa aj o osadení špeciálnych športových kamier do prednej aj zadnej strany, ktorých parametre však žiaľ ešte nepoznáme. V tele tabletu by mali byť umiestnené microUSB a microSD sloty, ktoré by taktiež mali odolávať vode a spoločnosť by im mal robiť aj 3,5 mm jack. V podstate všetko na tele tabletu by malo byť vodeodolné.

Viac informácií sa zatiaľ nepodarilo zistiť. Očakávame ešte informácie o možnej hĺbke ponoru, cene, dátume vydania či odolnosti voči pádom. Šepká sa, že tento tablet by mal prísť koncom septembra. Čo si myslíte o vodeodolnom tablete? Bude mať široké spektrum využitia alebo je to len ďalší z tabletov, ktorý okrem iného ponúka aj vodeodolnosť aby pritiahol zákazníkov?

Zdroj: AndroidComunity

31.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+