MojAndroid

Aj keď 3D technológia zaznamenala určitý posun vo vývoji, na začiatku súperila s vysokou cenou, nedokonalosťou a hardvérovou náročnosťou. V mobilných zariadeniach sa zatiaľ neujala naplno, aj keď sme už videli niekoľko modelov smartfónov, ktoré ponúkajú technológiu záznamu alebo reprodukcie 3D videa. Toto by sa malo podľa spoločnosti Fujitsu v blízkej budúcnosti zmeniť a do smartfónov by mala prísť technológia záznamu 3D videa priamo prostredníctvom vášho fotoaparátu prostredníctvom adaptéra, ktorý pripevníte na akýkoľvek klasický smartfón s kamerou.

Dizajn  3D adaptéra spoločnosti Fujitsu je jednoduchý. Prostredníctvom niekoľkých zrkadiel sa pohľad prostredníctvom fotoaparátu rozdelí na dva nezávislé, ktoré v konečnom dôsledku vytvoria 3D obraz. Je to podobné, akoby ste zaznamenávali video prostredníctvom stereo kamery s dvoma objektívmi. Tento prídavok potom napomáha klasickej 2D kamere zachytiť záznam v 3D, ktorý si môžete prehrať na 3D prehrávacom zariadení.

Veľkosť adaptéra je 57 x 14 x 14 milimetrov a je plne odnímateľný. Cena by sa mohla pohybovať na veľmi nízkej úrovni, čo by mohlo znamenať, že medzi používateľmi bude pozitívne prijatý. Fujitsu by malo technológiu 3D adaptéra predstaviť v júni na Medzinárodnom sympóziu spotrebnej elektroniky.

Zdroj, foto: Cellular News

12.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+