MojAndroid

Napriek tomu, že ľudia dnes už väčšinu fotografií archivujú len v digitálnej podobe, tak sa občas nájdu momenty, ktoré si zaslúžia aj fyzickú formu. Napríklad aj v situáciách, keď chcete fotografiou niekoho obdarovať. V tento moment sa hodia mobilné resp. instantné fototlačiarne, ktoré teraz podľa portálu DPreview na trhu rozšíri novinka Fujifilm instax Mini Link 2.

Funkcia instaxAiR umožní úpravu fotografie pohybom tlačiarne

Pre instantnú fototlačiareň je najdôležitým parametrom jej mobilita, čo v preklade znamená kompaktné rozmery. Fujifilm instax Mini Link 2 však neprekvapí len veľkosťou. Do tejto kategórie elektroniky prináša nové možnosti dodatočných úprav fotografie. A to vďaka funkcii instaxAiR v spojení s oficiálnou mobilnou aplikáciou.

Fujifilm instax Mini Link 2 | Zdroj: DPreview.com

Po výbere príslušného efektu v aplikácii môžete pri držaní tlačidla na tlačiarni pohybom tlačiarne vo vzduchu písať do fotografie, vytvárať do nej bubliny a podobné efekty. Dokonca je tu možnosť pridať do snímky QR kód, ktorý odkáže na video vytvorené pri vytváraní fotografie. Netreba dodávať, že touto funkciou smeruje výrobca hlavne na mladších zákazníkov.

Fujifilm instax Mini Link 2 využíva pre nabíjanie starý micro USB konektor

Oficiálne stránky výrobcu prezrádzajú bližšie parametre novinky. Fotografie vytlačené tlačiarňou majú rozmery 62 × 46 milimetrov, rozlíšenie 800 × 600 pixelov (hustota pixelov 318 dpi) a 8-bitové farby. Aplikácia v smartfóne pracuje s fotografiami vo formátoch JPEG, PNG, HEIF a DNG. Následne sa odošlú do tlačiarne cez rozhranie Bluetooth. Fotografie môžete do tlačiarne poslať aj z fotoaparátu Fujifilm X-S10.

Fujifilm instax Mini Link 2 | Zdroj: DPreview.com

Tlač fotografie trvá iba 15 sekúnd. Na jedno nabitie akumulátora dokáže zariadenie následne vytlačiť až 100 fotografií. Nabíjanie zaberie 80 až 120 minút. S tým je spojené jedno veľké negatívom. K nabíjaniu totiž slúži micro USB konektor, čo je v roku 2022 prekvapením. Rozmery tlačiarne sú 91,9 × 36,4 × 124,8 milimetrov a váži 210 gramov.  V predaji bude za cenu v prepočte 95 eur v bielej, ružovej a tmavo modrej farbe.

Náš tip
Fossil Gen 6 Hybrid: Nová generácia hybridných smart hodiniek s 2-týždňovou výdržou
26.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+