MojAndroid

Externé nabíjačky batérií nie sú žiadnou novinkou a na trhu sa nachádzajú už pomerne dlhú dobu. Na populárnej stránke “davového financovania” Kickstarter, sa pred nedávnom objavil zaujímavý projekt s názvom Fuel, ktorý by mohol odstrániť nepríjemné situácie, kedy nemôžeme uskutočniť dôležitý hovor z dôvodu vybitej batérie v smartfóne. Devotec Fuel Micro Charger je miniatúrna núdzová nabíjačka v tvare kanistra na pohonné hmoty, ktorá sa perfektne hodí ak potrebujete vybaviť pár telefonátov, odoslať e-mail alebo použiť GPS aby ste našli cestu domov, no vaše zariadenie je úplne “vyšťavené”.

Fuel miniaturna nabijacka baterie

Vzhľadom na rozmery nabíjačky ste určite usúdili, že kapacita batérie vo vnútri nebude veľká. Konkrétne je to 220 mAh, čo nie je vzhľadom na dnešné technológie veľa, no smartfónu dokáže dodať 20-30 extra minút hovoru alebo 2-3 hodiny v pohotovostnom režime. Zariadenie sa pripája k vášmu smartfónu pomocou microUSB kábla, ktoré je súčasťou balenia. Na nabíjačke je tiež umiestnený vypínač a LED diódy informujúce o stave nabitia. Svoju kapacitu si dokáže udržať prinajmenšom jeden mesiac a dokáže zvládnuť minimálne 500 nabíjacích cyklov. Autori projektu potrebujú vyzbierať 20 000 dolárov pre zahájenie výroby, takže ak sa ich rozhodnete podporiť svoj Fuel môžete získať za 20 dolárov.

Zdroj: Kickstarter

22.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+