MojAndroid

Bill Stevenson, ktorý doposiaľ pracoval v Apple ako inžinier pre operačný systém Mac OS, odchádza. Po 14-ročnom pôsobení v americkej spoločnosti oznámil na svojom LinkedIn účte, že začína pracovať pre Google a bude sa podieľať na vývoji operačného systému Fuchsia. Malo by sa tak stať už vo februári.

“Teším sa, že vám môžem oznámiť, že vo februári sa pridám ku Googlu a pomôžem priniesť na trh nový operačný systém Fuchsia.” Presne takto znel jeho status na sociálnej sieti.

Podľa jeho profilu na LinkedIn, v spoločnosti Apple začal pracovať už v roku 2004. Počas obdobia 14 rokov bol dvakrát povýšený a zameriaval sa hlavne na cloudové riešenia operačného systému Mac OS. Na cloudovom princípe by pravdepodobne mohol fungovať aj operačný systém Fuchsia, takže Stevenson by mohol byť v tejto oblasti veľkým prínosom.

Čo je Fuchsia

Fuchsia bude novým operačným systémom, ktorý by mal fungovať na smartfónoch, počítačoch, notebookoch či nositeľnom príslušenstve. Práve v tomto by mala byť jeho najväčšia výhoda. Mať rovnaký systém vo všetkých zariadeniach rozhodne nie je na škodu. Spoločnosť Google nedávno oznámila, že Fuchsia bude podporovať aj Android aplikácie.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Nahradí Google Fuchsia v budúcnosti Android a Chrome OS?
Náš tip
Fuchsia OS bude podporovať aplikácie z OS Android

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+