MojAndroid

Služba FOTOmánia je v rámci portálu MojAndroid.sk k dispozícii už niekoľko rokov, pričom do dnešného dňa ste vy, naši čitatelia, nahrali už viac ako 4600 fotografií. Často ide o naozajstné umelecké diela, s ktorými sa takto môžete podeliť s ostatnými čitateľmi. Zároveň ale ostatným čitateľom pomáhate pri výbere nových smartfónov – práve vo FOTOmánii si totiž môžu pozrieť fotografie konkrétnym zariadením od viacerých používateľov a vidieť tak kvality fotoaparátu v praxi. Teraz vám prinášame 10 smartfónov, s ktorými ste zatiaľ vo FOTOmánii spravili najviac fotografií.

Samsung Galaxy S6

Absolútne najpopulárnejším zariadením medzi našimi fotografmi je Samsung Galaxy S6. S tým ste už do FOTOmánie pridali takmer 250 fotografií. Telefón ponúka stále veľmi slušný 16MP fotoaparát so svetelnosťou f/1.9, pixelmi veľkými 1,12µm a optickou stabilizáciou obrazu, ktorá pomáha najmä v noci a pri natáčaní videa. Nezabudnite si pozrieť celú galériu fotografií zhotovených smartfónom Samsung Galaxy S6.

Samsung Galaxy S7 edge

O fotografických schopnostiach smartfónu Samsung Galaxy S7 edge zrejme nepochybuje nikto. Nedávna vlajková loď spoločnosti Samsung disponuje aj na dnešné pomery veľmi slušným 12MP fotoaparátom s pixelmi veľkými 1.4µm a svetelnosťou f/1.7. Okrem optickej stabilizácie disponuje tento fotoaparát aj funkciou Dual-Pixel autofocus pre extrémne rýchle zaostrovanie. Pozrite si aj celú galériu fotografií zhotovených smartfónom Samsung Galaxy S7 edge, kde nájdete už vyše 220 vašich fotografií.

Samsung Galaxy S7

Navlas rovnaký fotoaparát ponúka aj štandardný model bez zahnutého displeja Samsung Galaxy S7. Jeho majitelia tak môžu naplno využívať rýchle zaostrovanie, ale aj veľmi slušné výsledky v horšom osvetlení. Vo FOTOmánii nájdete viac ako 170 fotografií zhotovených smartfónom Samsung Galaxy S7.

Samsung Galaxy Note 4

Hoci to na prvý pohľad tak nevyzerá, Samsung Galaxy Note 4 skutočne dlhý čas patril medzi najobľúbenejšie foto-mobily našich čitateľov. Po predstavení Note 4 malo totiž Slovensko dlhú pauzu od ďalšieho tabletofónu so stylusom S Pen od Samsungu – Note 5 sa u nás nepredával a Note 7 bol kvôli vybuchujúcej kauze rýchlo stiahnutý z trhu. Aj preto má Note 4 u nás ešte stále veľa fanúšikov, ktorí za dlhý život telefónu pridali do FOTOmánie viac ako 160 fotografií. Nezabudnite si pozrieť celú galériu fotografií zhotovených smartfónom Samsung Galaxy Note 4.

Samsung Galaxy S5 mini

Posledný “mini” z radu vlajkových lodí spoločnosti Samsung patril u nás medzi veľmi obľúbené smartfóny. Samsung Galaxy S5 mini bol aj schopný fotografický smartfón, a to aj napriek tomu, že ponúkol iba 8MP snímač so svetelnosťou f/2.4. Aj s týmto telefónom sa vám však podarilo spraviť niekoľko skvelých fotografií. Viac než 150 ich nájdete v kompletnej galérii.

Samsung Galaxy S8

Najnovšou vlajkovou loďou Samsungu v tomto zozname je Samsung Galaxy S8, ktorý síce nepriniesol v kategórii fotoaparátu výrazné papierové zlepšenia oproti predchádzajúcej generácii, no vďaka softvérovým vylepšeniam ponúkol skutočne skvelé fotografické možnosti. V galérii FOTOmánia nájdete celkovo vyše 130 fotografií vytvorených smartfónom Samsung Galaxy S8.

Sony Xperia XZ1

Vlajková loď spoločnosti Sony z konca minulého roka ponúka veľmi zaujímavú výbavu. Po stránke fotoaparátu ponúka Sony Xperia XZ1 19MP hlavný snímač s pixelmi veľkými 1.22µm a svetelnosťou f/2.0. Niet pochýb o tom, že s týmto telefónom fotíte radi – za krátku dobu jeho existencie ste do FOTOmánie pridali takmer 130 fotografií zhotovených smartfónom Sony Xperia XZ1.

LG G4

Svojho času veľmi slušným fotomobilom bol aj LG G4. Ten ponúkol 16MP fotoaparát s pixelmi veľkými 1.12µm, svetelnosťou f/1.8, laserovým autofocusom a 3-osovou optickou stabilizáciou. Obľúbený je aj medzi fotografmi v našej FOTOmánii, kde ste s ním vytvorili už viac než 110 krásnych záberov.

Huawei P8

Smartfón Huawei P8 bol prvý náznak toho, že sa Huawei snaží zabodovať aj v kategórii vlajkových lodí. Na svoju dobu ponúkol telefón veľmi slušný 13MP fotoaparát s pixelmi s veľkosťou 1.12µm a svetelnosťou f/2.0. Fotíte s ním radi aj vy, do FOTOmánie ste pridali už 90 fotografií vytvorených smartfónom Huawei P8.

Samsung Galaxy S4

Absolútne najstarší telefón v tomto výbere je Samsung Galaxy S4. Ten bol predstavený už pred piatimi rokmi, pričom na tú dobu ponúkal skutočne kvalitné fotografie. Dôležité bolo aj to, že prvýkrát si ich majitelia Samsung telefónov mohli užiť na Full HD displeji. 13MP snímač však svoju prácu robil dobre, o čom svedčí aj takmer 90 vašich fotografií zhotovených smartfónom Samsung Galaxy S4 vo FOTOmánii.

Všetky fotky nájdete na adrese mojandroid.sk/fotomania. Príspevky si tu môžete rozdeliť podľa konkrétneho smartfónu a získať tak lepší prehľad o tom, ako fotí (možno) váš budúci smartfón ešte pred tým, ako si ho kúpite. Neváhajte preto a podeľte sa o vaše príspevky a pomôžte ostatným čitateľom zorientovať sa v komplikovanom svete smartfónovej fotografie.

25.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+