MojAndroid

Americký fotograf Eric Pickersgill zo svojich fotografií zachytávajúcich každodenný život odstránil všetky digitálne zariadenia. V projekte nazvanom “Removed” chcel poukázať na to, ako závislí sme na dnešných moderných technológiách. Sám fotograf sa označuje ako za závislého, no k tomu, aby vytvoril túto sériu fotografií ho presvedčila rodina v New Yorku, ktorú opisuje týmito slovami: “Už žiadne rozprávanie. Otec a dve dcéry majú svoje vlastné mobily. Matka sa rozhodla ho nevytiahnuť alebo ho vôbec nevlastní, a tak len smutno pozerá do okna, sama v spoločnosti svojich najbližších. Otec občas odtrhne svoj pohľad od mobilu a utrúsi krátku informáciu o niečom, čo našiel online na webe.” Fotky boli vytvorené v spolupráci s priateľmi alebo úplnými cudzincami, ktorých Pickersgill poprosil, aby v zábere ostali vo svojej polohe aj po tom, čo im z ruky zoberie mobil.

portraits-holding-devices-removed-eric-pickersgill-9 portraits-holding-devices-removed-eric-pickersgill-10 portraits-holding-devices-removed-eric-pickersgill-5 portraits-holding-devices-removed-eric-pickersgill-1 portraits-holding-devices-removed-eric-pickersgill-12 portraits-holding-devices-removed-eric-pickersgill-15 portraits-holding-devices-removed-eric-pickersgill-24 portraits-holding-devices-removed-eric-pickersgill-28 portraits-holding-devices-removed-eric-pickersgill-13 portraits-holding-devices-removed-eric-pickersgill-22 portraits-holding-devices-removed-eric-pickersgill-30 portraits-holding-devices-removed-eric-pickersgill-33 portraits-holding-devices-removed-eric-pickersgill-2

 

15.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+