MojAndroid

Svetoví výrobcovia mobilných zariadení pripravujú nový typ 16 Mpix fotoaparátu, ktorý ponúkne optickú stabilizáciu, čo je funkcia, ktorú ponúkajú dnes najlepšie fotoaparáty v smartfónoch. Čip tohto typu by mal byť použitý vo vlajkových lodiach veľkých spoločností pre rok 2014, medzi ktoré môžeme zaradiť Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy S5, LG G3 alebo ďalšie z radu Xperia smartfónov (možno Sony Xperia Z2). Zatiaľ čo Sony vývoj mobilných fotoaparátov zobralo vážne a samo seba označilo za spoločnosť, ktorá sa zameria hlavne na túto divíziu, ostatní výrobcovia s ním držia krok a snažia sa predstaviť mobilné fotoaparáty s aspoň podobnými vlastnosťami. V prospech Samsungu hrá najnovší ISOCELL fotoaparát, ktorý spoločnosť predstavila s využitím pre mobilné zariadenia.

LG-G2s-OIS-camera-module

Fotoaparát z LG G2.

Fotoaparáty s optickou stabilizáciou dnes ponúkajú maximálne 13 Mpix rozlíšenie a tak bude 16 Mpix senzor novinkou pre všetkých výrobcov. Optická stabilizácia sa stala významnou vlastnosťou mobilných fotografických čipov, takže jej rozšírenie uvidíme aj v nasledujúcom roku, pričom by okrem spoločností Samsung, LG a Sony mali podobné riešenie ponúknuť aj ostatní výrobcovia. Samsung v tomto smere však nečaká na konkurenciu a od dodávateľa si objednal už teraz 181 miliónov čipov so 16 Mpix rozlíšením a optickou stabilizáciou, čo znamená, že už teraz pracuje na vývoji ďalšieho zo svojich top modelov. Uvidíme teda, ktoré zariadenie príde na trh ako prvé so 16 Mpix OIS fotoaparátom.

Zdroj: PhoneArena

5.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+