MojAndroid

Budúci rok by mohol priniesť smartfóny s kvalitnejšími fotoaparátmi. Svoj vylepšený snímač predstavili spoločnosti Sony a OmniVision, ktoré by mali priniesť nové technológie a tiež ďalšie zvyšovanie rozlíšenie.

Sony predstavil svetu nový snímač s označením IMX230, ktor používa technológiu automatického zaostrovania pomocou fázovej detekcie s viac ako 192 ostriacimi bodmi. To by malo zabezpečiť nerozmazané snímky aj pri rýchlo pohybujúcich sa objektov, ako sú napríklad hrajúce sa deti alebo autá a zvieratá. Okrem toho, nový snímač ponúkne aj HDR režim v real-time režime, podobne ako na vlajkových lodiach spolčnosti Samsung. Podporovať ho nebudú len fotografie, ale aj videá, ktoré budete natáčať v rozlíšení 4K. Sony pripravuje dve verzie modulu fotoaparátu a okrem snímača s rozlíšením 21 Mpix (veľkosť snímača 1/2.4″ ) ponúkne aj 16 Mpix variantu.

So snímačom s podobnými schopnosťami prišla aj spoločnosť OmniVision, ktorá však svoj modul ponúka vo verziách 23,8 a 21,4 Mpix rozlíšením. Veľkosť snímača je o málinko väčšia, a to rovných 1/2.3″. Obidva senzory by mali byť v zariadeniach nasadené v priebehu budúceho roka, snímača od Sony sa pravdepodobne dočkáme už v novej Xperii Z4.

Zdroj: phonearena

17.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+