MojAndroid

Jednou z aktivít, na ktoré svoje zariadenia využívame najčastejšie, je fotenie. So smartfónmi sa dajú urobiť naozaj pekné fotografie a dokonca sa vo svete vyhlasujú aj súťaže o najlepšie snímky zachytené mobilmi. Mnohých fanúšikov mobilnej fotografie a čistého Androidu určite potešil príchod Androidu 5.0 Lollipop, ktorý priniesol Camera2 API a s ním aj možnosť využitia manuálneho zaostrovania v natívnom Androide. Google však túto funkciu priamo implementoval do Fotoaparátu Google až pri developer preview verzii Androidu N, pričom ju z najnovšej DP verzie opäť odstránil. Ako sa však zdá, blýska sa nám na lepšie časy. Finálna verzia Androidu N by totižto mala túto možnosť do natívnej aplikácie fotoaparátu vrátiť.

Nová verzia Fotoaparátu Google by mala priniesť hneď niekoľko vylepšení a noviniek. Manuálne zaostrovanie by malo byť dostupné po kliknutí na displej vo forme posuvného panelu v pravej časti displeja a namiesto hodnôt -2, -1, 0, 1 a 2 by sme sa mali dočkať panelu bez čísel, avšak s väčšou citlivosťou. Okrem toho by nový fotoaparát mal priniesť aj viac možností pre foto-mriežky. Dostupné by mali byť hneď viaceré mriežky, ktoré nám majú pomôcť zachytiť tú správnu kompozíciu fotografie. Instagramistov poteší, že k dispozícii bude aj mriežka v tvare štvorca. :-)

Google ešte neprezradil, kedy vydá novú verziu Fotoaparátu Google a či tento titul aj s novými funkciami bude dostupný aj na zariadeniach, ktoré nemajú Android 7.0. Sami sme zvedaví, aké ďalšie funkcie do fotoaparátu pribudnú, kým ho Google publikuje. Dovtedy môžete manuálne zaostrenie vyskúšať napríklad v aplikácii Manual Camera.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

1.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+