MojAndroid

Hoci je dnes smartfón považovaný za skvelý pracovný nástroj, stále existujú isté veci, ktoré radšej robíme cez počítač. Jednou z nich je úprava videí, na ktorú bol donedávna potrebný špeciálny program ako aj vysoký výpočtový výkon. Dnes to už ale až tak veľmi neplatí, keďže je v Obchode Play dostupných viacero aplikácií, ktoré základnú úpravu videa bez väčších problémov zvládnu.

Náš tip
Google vo svojich mapách testuje navigáciu podľa záchytných bodov

Medzi túto plejádu sa hrdo radia aj Fotky vytvorené spoločnosťou Google. Tie ponúkajú možnosť základnej úpravy videí už istý čas, avšak najnovšia aktualizácia túto časť aplikácie značne vylepšuje. Filmový editor je po novom jednoduchší na použitie, pričom dokáže toho omnoho viac, ako tomu bolo v minulosti. Zdá sa tak, že Google konečne využil akvizíciu štúdia Fly Labs, ktoré odkúpil ešte v roku 2015. Práve toto štúdio sa totiž zaoberalo vývojom aplikácií slúžiacich na úpravu videa. Implementovaný editor prichádza s jednoduchým dizajnom, pričom zobrazuje používateľom vybrané videá a fotografie usporiadané pod sebou.

Nová, krajšia, lepšia

Ich usporiadanie je pritom veľmi dôležité, keďže určuje poradie jednotlivých záberov v konečnom videu. Prvé video alebo fotografia v tomto zozname sa tak nachádza na samom začiatku videa, pričom ho vystrieda druhý záber zo zoznamu, ten zasa vystrieda tretí atď. Posuvníkmi možno zvoliť najzaujímavejšie časti jednotlivých snímkov, ako aj upraviť dĺžku ich trvania. Vedľa každého záberu v zozname sa nachádzajú tri bodky, ktoré odhaľujú ďalšie možnosti. Z nich jednoznačne stojí za zmienku možnosť duplikovania snímok. Tá sa hodí napríklad vtedy, keď chcete do svojho finálneho videa vložiť viac častí z jedného záberu.

Okrem toho tiež nechýba možnosť vypnutia zvukovej stopy jednotlivých snímkov. Tie možno tiež priamo počas úpravy jednoducho pridávať alebo odstraňovať z už spomínaného zoznamu. Z hľadiska sprievodnej hudby sa toho oproti predošlej verzii aplikácie veľa nezmenilo. Stačí tak ťuknúť na ikonu noty, ktorá sa nachádza vedľa časovej osy hlavného videa. Následne je možné hudbu buď úplne vypnúť alebo si vybrať jednu z mnohých sprievodných skladieb od Googlu, pričom nechýba ani možnosť výberu skladby priamo z vášho smartfónu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Hoci teda najnovšia aktualizácia aplikácie Fotky v značnej miere vylepšuje vstavaný editor videa, stále v ňom zopár funkcií chýba. Do videoklipov totiž nie je možné nijakým spôsobom pridávať text. Takisto chýba akákoľvek ponuka prechodov a v neposlednom rade sa zabudlo aj na nejaké tie farebné filtre. Stále je tu však istá možnosť, že sa tieto funkcie do aplikácie dostanú o čosi neskôr.

23.4.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+