MojAndroid

Aplikácia Fotky Google, alebo Google Photos, bola predstavená počas konferencie Google I/O 2015. Aj tento rok jej bolo počas I/O 2017 venované množstvo pozornosti, keď boli predstavené tri skvelé funkcie založené z veľkej časti na umelej inteligencii. Teraz Fotky Google prekonali obrovský míľnik, keď v obchode Play zaznamenali miliardu stiahnutí.

Vďaka tomu ide o jednu z najrýchlejšie rastúcich aplikácií v obchode. Pred pár týždňami sme sa dozvedeli aj to, že Fotky Google majú už pol miliardy aktívnych používateľov, čo je nárast o 300 miliónov oproti minulému roku. Aj tak ale platí, že mnohé z týchto stiahnutí sú spôsobené jednoducho tým, že aplikácia je predinštalovaná na väčšine nových Android zariadení so službami Google Play.

To ale neznamená, že nejde o skvelý úspech. V kategórii miliardových aplikácií je stále iba hŕstka titulov, pričom tie patria výlučne pod gigantov ako práve Google či Facebook. Internetový gigant sa ale obľúbenej aplikácii stále venuje a predstavuje nové funkcie. Iba tento týždeň pribudla šikovná funkcia archivácie fotografií, vďaka čomu môžete mať prehľadný album a zároveň nestratíte prípadné zaujímavé momentky.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: GSM Arena

27.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+