MojAndroid

Google do svojej aplikácie Fotky v týchto dňoch prostredníctvom aktualizácie pridáva nový nástroj pre úpravu obrázkov a fotografií – jednoduché kreslenie. Využitím “digitálneho atramentu” teraz môžete na svojich fotkách zvýrazňovať a dokresľovať rôzne objekty, pridávať text a podobne.

Jednoduchý nástroj pre úpravu doplní orezávanie, otáčanie, filtre či úprava svetla a farieb. Ako ukazujú zverejnené snímky, nástroj pribudne priamo na hlavnej ovládacej lište po boku ostatných úprav. Pri kreslení bude na výber zo základných farieb, pričom ako nástroj poslúži buď štetec alebo pero.

Spoločnosť o novinke informuje na svojom fóre s technickou podporou, kde okrem stručného popisu uvádza, že sprístupňovanie funkcie prebieha pozvoľna. To na základe mojej dnešnej skúsenosti v preklade znamená asi toľko, že hoci vám Obchod Play ponúkne novú verziu aplikácie Fotky, neznamená to ešte, že v nej automaticky nájdete nový nástroj na kreslenie. Chvíľku si zjavne budete musieť počkať.

Google neuvádza žiadne bližšie podrobnosti o možnom časovom horizonte, no s postupnou distribúciou sa malo začať od 23. novembra. Do týždňa by sa snáď mohli dočkať všetci používatelia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
26.11.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+