MojAndroid

Na to, aby ste vytvorili kvalitné fotografie či natočili parádne video na profesionálnej úrovni dnes už nepotrebujete ovládať nič zložité. Základom je vlastniť smartfón s kvalitným fotoaparátom. Napríklad nový Huawei nova 9, ktorý nestojí veľa. K tomu stačí pribaliť niekoľko predmetov z domácnosti, nainštalovať zopár aplikácií a vaše sociálne siete budú vyzerať svetovo. Neveríte, že je to také jednoduché? Presvedčia vás profesionálni slovenskí fotografi Šimon Snopek a Filip Nagy.

Huawei nova 9 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na to, aby ste sa stali takmer profesionálom pri fotení a natáčaní videí, nepotrebujete žiadny špeciálny kurz či dokonca školu. Stačí nasledovať rady týchto dvoch odborníkov, ktorí vám pomocou video tutoriálov všetko pekne vysvetlia a ponúknu tipy, ako na to.

Filip Nagy patrí k slovenskej špičke fotografov a poznať ho môžete napríklad ako člena rodiny Red Bull Photography. Šimon Snopek pôsobí ako filmár a fotograf, venuje sa vytváraniu obsahu pre rôzne značky či hotely.

Vytvorte “virálne” video

Chcete sa na internete stať známym takmer zo dňa na deň? Natočte “virálne” video, ktoré vám zabezpečí výrazný vzostup v online svete. Môže ísť napríklad o nejaký originálny nápad, ktorý osloví čo najširšie spektrum ľudí. Nezabudnite vybrať zaujímavú lokalitu. Ak chcete naozaj zabodovať, inšpirujte sa tipmi Šimona Snopeka, ktorý vám ukáže niekoľko jednoduchých, ale veľmi praktických tipov, vďaka ktorým vytvoríte vskutku profesionálne cinematic video.

Portrét na mobil

Aj taká triviálna vec, ako je portrétová fotka, vie narobiť vrásky na čele. Inštruktážne video Filipa Nagy vás naučí odfotiť portrét na mobil, využívať okolie k dosiahnutiu kreatívnej kompozície či nastaviť objektív v PRO móde, aby ste vytiahli maximum zo svojej fotografie.

 

Profesionálne fotky aj mobilom

Na vytváranie kvalitných záberov už nepotrebujete vlastniť profesionálny fotoaparát. Postačí ovládať zopár rád, ktoré vám v tomto videu prináša Šimon Snopek. Vďaka nim zistíte, že fotiť sa dá kvalitne aj mobilom. Teda pokiaľ máte ten so správnou výbavou.

Nové možnosti kreativity

Spraviť kreatívnu fotku môžete aj vtedy, keď nie ste práve kreatívny nadšenec. Filip Nagy vám v nasledovnom videu vysvetlí, ako spraviť kreatívnu fotku pomocou pár drobností, ktoré nájdete aj u seba doma. Pomôcť si môžete napríklad LED svietidlom, strúhadlom na syr či sklenenými pomôckami.

TikTok videá, ktoré ohúria

Aj TikTok, ktorý sa v poslednom čase stal mimoriadne populárny, má svoje hviezdy. Jednou z nich sa môžete stať aj vy. Vytvorte kvalitné a virálne TikTok video, ktoré vás vyšvihne až do výšin tejto sociálnej siete. Filmár a fotograf Šimon Snopek vám ukáže návod, ako vytvoriť cool TikTok video, s ktorým na internete rozhodne zabodujete.

Aplikácie, ktoré pridajú na profesionalite

Tieto videá sú jasným dôkazom, že profesionálom pri fotografovaní či natáčaní videí môže byť prakticky každý. Kľúčom k tomu je smartfón s inovatívnymi funkciami s dobrým softvérom. K takým patria predovšetkým smartfóny od Huawei s najrôznejšími aplikáciami pre vylepšenie videí a fotiek. S krátkymi videami na Instagram či TikTok vám môže pomôcť InShot – Video Editor, kreatívci môžu siahnuť po aplikácii Canva, umožňujúcej vytvoriť zaujímavé dizajny fotiek či tzv. “stories”, ktoré ovládnu Instagram. S úpravami a dolaďovaním zhotovených záberov zasa pomôže Editor fotiek. Za zmienku tiež stojí aj aplikácia Huawei 360 Camera, z ktorej názvu už vyplýva, že dokáže natáčať videá či fotografovať v 360° uhle. Bez problémov tak zvládne vytvoriť panorámu aj konvertovanie fotografií na sociálne siete. V obchode s aplikáciami Huawei AppGallery sa pritom nachádzajú ďalšie stovky aplikácií, vďaka ktorým sa môžete pohrať s úpravou či tvorbou fotografií a videí. Ďalšie aplikácie je pritom možné nájsť prostredníctvom zabudovaného vyhľadávača Petal Search priamo v AppGallery s možnosťou stiahnuť si ich z externých zdrojov.

Všetky appky je tak možné nájsť priamo v AppGallery či prostredníctvom online knižnice na AppsOnHMS.com. Ponuka aplikácií vo vlastnom obchode sa pritom každý deň rozrastá, pričom postupne pribúdajú nielen tie pre systém Android, ale aj HarmonyOS, čoho dôkazom je aj vôbec prvá slovenská aplikácia pre vlastný operačný systém SK Radio – Slovak Online Radios.

27.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+