MojAndroid

Známy výrobca hodiniek Fossil už dávnejšie prispel do sveta elektroniky svojimi smart hodinkami s názvom Fossil Q Founder či Q Marshal a Q Wander. Hodinky s Android Wear sa mu zrejme zapáčili a prichádza s ďalšou dvojicou hodiniek Q Venture a Q Explorist.

Rozdiel v týchto hodinkách je najmä vo veľkosti. Kým Q Venture má hrúbku 11,5 mm a ciferník s rozmerom 42 mm. Q Explorist má o niečo hrubšie prevedenie, presnejšie 12,6 mm a ich priemer je 45 mm. Podľa obrázkov predpokladáme, že jedna verzia je určená skôr ženám a tá väčšia mužom. Zároveň vidno, že Q Explorist má o dve tlačidlá navyše, i keď zatiaľ nebola reč o tom, akú pridanú funkciu majú navyše tieto navigačné tlačidlá. Zaujímavosťou je, že hodinky majú plne okrúhly displej, teda ho neruší snímač okolitého jasu.

Čo majú však tieto hodinky spoločné je vnútorná výbava. Prichádzajú s procesorom od Qualcommu s názvom Snapdragon Wear 2100, obsahujú 512 MB RAM a 4 GB vnútorného úložiska. Oboje sú vybavené Androidom Wear 2.0, odolnosťou IP67 a verziou Bluetooth 4.1. Dostupné budú vo viacerých luxusnejších variantoch ako ružové zlato, striebro a nebudú chýbať ani drahé kamene. Ich cena sa pohybuje v rozmedzí 255 – 275 dolárov a dostupné by mali byť začiatkom jesene 2017.

Zdroj: androidauthority.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+