MojAndroid

Americký výrobca módnych hodiniek Fossil patrí k najtradičnejším výrobcom mechanických hodiniek. Keď pred rokmi začali sláviť úspech spoločnosti Apple, Samsung a ďalšie spoločnosti so svojimi smart hodinkami, rozhodla sa spoločnosť Fossil vstúpiť aj na tento trh. Netreba zabúdať, že už v roku 2003 ponúkala hodinky s operačným systémom Palm OS nazvané Fossil Wrist PDA. Dnes v jeho ponuke nájdeme množstvo smart hodiniek s Wear OS označovaných ako rad Q. A práve tento rad teraz spoločnosť rozširuje o 4. generáciu, konkrétne o modely Fossil Q Venture HR a Q Explorist HR.

Vizuálne sa od tretej generácie veľmi nelíšia, ale majú viacero hardvérových vylepšení. Nechýba im snímač tepu srdca a vodeodolnosť, čo mal doteraz len jediný športovo orientovaný model Fossil Q Control. Jedná sa tiež o prvú generáciu s podporou Google Pay cez NFC čip a GPS. Hodinky využívajú dva roky starú platformu Qualcomm Wear 2100, ktorá by mala byť na jeseň nahradená novou generáciou. Predávať by sa mali začať 28. augusta v online obchode spoločnosti za cenu 255, respektíve 275 dolárov.

Náš tip
Garmin Fenix 5 Plus prinášajú hudobné a fitness funkcie, cena začína od 700 EUR

8.8.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+