MojAndroid

Tradičný americký výrobca Fossil už niekoľko rokov nevyrába len klasické analógové hodinky. Jeho smart hodinky so systémom Wear OS si našli obľubu aj u nás vďaka svojmu elegantnému dizajnu. Podľa portálu TheVerge teraz prichádza s prvým LTE modelom 5. generácie, ktorý ale sklame starším čipsetom. Spolu s ním predstavil výrobca podľa portálu Phandroid aj hybridný model s klasickými analógovými ručičkami.

LTE modem a starší čipset Snapdragon 3100

Telo nového LTE modelu 5.generácie bude k dispozícii len vo veľkosti 45 milimetrov. Vďaka vodoodolnosti je vhodné aj pre plávanie. Na výber budú tri farebné varianty verzie Darci a štyri farebné varianty MKGO verzie, ktorú vytvoril známy dizajnér Michael Kors. Všetky by mali ponúknuť veľký 1,3-palcový okrúhly AMOLED displej s podporou funkcie Always On displeja. Na ňom môžu hodinky okrem hodín, počasia a notifikácii zo smartfónu zobraziť aj rôzne športové režimy alebo aplikácie ako je populárna hudobná služba Spotify. Hodinky disponujú aj reproduktorom, vďaka čomu s nimi môžete uskutočňovať telefónne hovory.

Pre funkciu LTE je nutná eSIM karta. Smart hodinky potešia aj ďalšou konektivitou, ako je Bluetooth, Wi-Fi, GPS alebo NFC čip pre mobilné platby Google Pay. Čím ale určite nepotešia je starší čipset Qualcomm Snapdragon 3100 namiesto nového Snapdragonu 4100. Starší čipset má totiž nižší výkon a vyššiu spotrebu. V minulých generáciách sa používatelia kvôli nemu sťažovali na pomalé reakcie systému a slabú jednodňovú výdrž. Cena Darci verzie hodiniek je stanovaná na 350 dolárov  a MKGO verzia bude stáť 250 dolárov.

Hybridný model s dvojtýždňovou výdržou

Okrem LTE modelu predstavil výrobca aj nový hybridný model Skagen Jorn Hybrid HR za 195 dolárov. Vďaka kombinácii klasických analógových ručičiek a e-ink displeja je ich hlavnou prednosťou dvojtýždňová výdrž. Zatiaľ čo ich analógové ručičky zobrazujú čas, tak e-ink displej je schopný zobraziť predpoveď počasia, prejdené kroky, spálené kalórie, športové aktivity a notifikácie zo smartfónu.

Samozrejmosťou je aj možnosť ovládača hudbu v smartfóne, alebo jeho vyhľadanie prezváňaním. Na zadnej strane tela hodiniek je snímač tepu srdca. So smartfónom sa hodinky prepoja pomocou rozhrania Bluetooth 5.0. Predávať sa budú vo viacerých farebných prevedeniach s rôznymi typmi remienkov. Na výber budú dve  veľkosti tela – 38 a 42 milimetrov.

Náš tip
Android 11: Kedy dostane novú verziu operačného systému váš smartfón?

12.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+