MojAndroid

Ako sme už na našom webe písali, existuje množstvo falošných Fortnite aplikácií, ale ani jedna nie je z overeného Google Play. Zaujatí hráči hry Fortnite určite vedia, že verzia tejto hry pre platformu Android ešte stále nebola oficiálne vydaná. K vydaniu by malo dôjsť až v priebehu tohto leta. My sme ale našli spôsob, ako hrať Fortnite cez mobilný telefón už teraz. Nejedná sa o mobilnú verziu, ale priamo počítačovú. Ako na to a na akom princípe to teda bude fungovať?

Náš tip
Nenechajte sa oklamať falošnými Fortnite aplikáciami

Základom je aplikácia Steam Link

Aplikácia Steam Link bola do Obchodu Play uvoľnená len nedávno. Umožňuje streamovať hry zo Steamu do telefónu a hrať ich pomocou Bluetooth ovládača. Berte na vedomie, že v tejto dobe je možné hrať Fortnite na telefóne s operačným systémom Android iba ak máte hru súčasne zapnutú na svojom počítači a streamujete ju do zariadenia. Áno, znie to neprakticky, ale ak sa tešíte na oficiálnu mobilnú verziu, môžete si hranie na displeji telefónu nacvičiť už teraz.

Verzia: 1.1.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.6
Aktuálna cena: Zdarma

Ako pridať Fortnite do Steam Link?

  • Skôr ako začnete cez počítač pridávať Fortnite do Steam Link, uistite sa, že ho máte nainštalovaný cez Epic Games Launcher. Zelené políčko musí ukazovať slovo “Launch” (spustiť), a nie “Install”.

  • Spustite hru a uistite sa, že ste v nej prihlásený. Steam Link totiž nepodporuje zadávanie klávesnicou, tak sa nebudete môcť neskôr prihlásiť. Potom ju jednoducho zavrite.

  • Otvorte na počítači Steam. Uistite sa, že ste prihlásení do vášho Steam účtu. Kliknite “Add a Non-Steam Game” v ľavom dolnom rohu. Kliknite na tlačítko “Browse”. Predvoleným umiestneným hry Fortnite na operačnom systéme Windows je C:\Program Files\Epic GamesFortnite\FortniteGame\Binaries\Win64 – FortniteLauncher.exe. Hru pridajte.
  • Uchopte svoj telefón a otvorte Steam Link. Váš počítač musí byť pripojený k rovnakej bezdrôtovej sieti, ako telefón. V aplikácii podľa pokynov pridajte váš ovládač a počítač. Ak ste všetko urobili správne, zobrazí sa vám obrazovka počítača a samotnej hry. Ak sa nič nestalo, pridajte IP adresu počítača manuálne.

  • Na počítači sa vám zobrazí žiadosť o kód PIN. Ten odpíšte z obrazovky vášho telefónu. Pre spustenie streamovania kliknite na “Play”.

  • Po otvorení rozhrania Steam vojdite do knižnice a spustite Fortnite. Hru môžete ovládať prostredníctvom vášho Bluetooth ovládača.
16.6.2018
Zdroj: XDA-developers,

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+