MojAndroid

Herné štúdio Epic Games možno veľa používateľom Android smartfónov neznie povedome, ale jeho akčný herný titul Fortnite: Battle Royale určite áno. Fortnite sa objavil na platforme minulý rok a okamžite prebral veľkú časť hráčov konkurenčného PUBG Mobile. A to napriek tomu, že narozdiel od PUBG Mobile nebol distribuovaný cez Google Play, ale vlastný obchod Epic Games Store. Podľa portálu CriticalHit teraz herné štúdio zverejnilo štatistiky chodu prvého roku tohto obchodu.

 

Počet zákazníkov prekročil 100 miliónov a príjem cez pol miliardy dolárov

Štatistiky sa týkajú distribúcie hier pre všetky platformy a nielen pre Android. Netreba pripomínať, že Epic Games Store nie je konkurenciou pre Google Play, ale hlavne pre najpopulárnejší obchod s hernými PC titulmi Steam. Podľa štatistiky mal Epic Games Store minulý rok až 108 miliónov zákazníkov. V rámci všetkých distribučných kanálov na všetkých platformách by ale podľa vyjadrení CEO spoločnosti mal počet Epic účtov dosahovať 300 miliónov. Príjem Epic Games Store bol 680 miliónov dolárov a 251 miliónov minuli hráči na PC hrách tretích strán. 23 miliónov dolárov zasponzoroval sám Epic Games cez rôzne kupóny a zľavy.

Epic Games Store štatistiky 3

 

Najobľúbenejšie a chystané hry tretích strán

Epic Games sa ďalej chváli štatistikami v bezplatných hrách, počtom sledovateľov obchodu na rôznych sociálnych službách alebo najaktívnejšími hráčmi v decembri 2019. Oznámilo ale aj názvy najpopulárnejších PC hier tretích strán v obchode. Nechýba medzi nimi World War Z, Dauntless, Outer Worlds, Borderlands 3, Metro Exodus alebo Control. Zároveň štúdio potvrdilo príchod niektorých exkluzívnych hier ako Magic The Gathering, Predator: Hunting Grounds, Auto Chess, Rogue Company a Godfall.

Náš tip
PUBG Mobile získava podporu 10-bitového HDR a 90 fps
17.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+