MojAndroid

Fortnite je momentálne hrou s najväčším počtom hráčov. Mobilnú verzia Fortnite, konkrétnejšie pre Android zariadenia dostáva aktualizáciu, ktorá pridáva podporu pre zariadenia strednej triedy s procesormi Snapdragon 670 a Snapdragon 710. Konkrétne sa jedná o verziu 7.10, ktorá okrem iného so sebou prináša aj novú siedmu sezónu. Ako bonus spoločnosť Epic Games pridala podporu aj pre model Samsung Galaxy A9, ktorý beží na procesore Snapdragon 660.

Fortnite pre Android znižuje minimálne požiadavky?

Čipset Snapdragon 710 sa nachádza v množstve nových modelov, ako napríklad v nedávno predstavenom Samsungu Galaxy A8s, ktorý disponuje “dierou” v displeji pre predný fotoaparát. Snapdragon 670 sa anchádza v menšom množstve smartfónov. V zozname nechýbajú Vivo Z3, Vivo X23, a OPPO R17. Aktuálne Fortnite Mobile nepodporuje hranie na snímkovej frekvencii 60 FPS (iPhony už 60 FPS vo Fortnite podporujú), nuž v Epic Games usilovne pracujú s výrobcami smartfónov na pridaní podpory vyššej snímkovej frekvencie.

Momentálne hráči na Androide hrajú iba na 30 FPS a skok na rovných 60 FPS bude znamenať oveľa plynulejší a celkovo lepší pôžitok z hrania (za predpokladu, že ich smartfón disponuje výkonným hardvérom), na druhú stranu budú percentá z batérie ubúdať podstatne rýchlejšie a citeľne intenzívnejšie bude aj zahrievanie telefónu. Na tomto presne Epic Games pracuje a snaží sa hru optimalizovať takmer do dokonalosti. Mimochodom, len prednedávnom začala siedma sezóna, ktorá pridala množstvo nových vecí, ako sa vo Fortnite hrať. Hráči, bežte si ju vyskúšať!

Ďalšie články k téme Fortnite:

Náš tip
Fortnite pre Android: Ako efektívne stavať, poraziť protihráčov a vyhrať? | Tipy a triky
Náš tip
Z Fortnite bol stiahnutý Infinity Blade. Údajne je príliš „overpowered“
Náš tip
Štartuje zimný turnaj v hre Fortnite o ceny v hodnote 1 milión dolárov
20.12.2018
Zdroj: XDA developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+