MojAndroid

Vývojár tohto herného  titulu sa rozhodol ísť trochu netradičnou cestou. Hra Fortnite sa nenachádza štandardne v Obchode Play. Dôvod je jednoduchý, firma by musela odvádzať Googlu 30 percent z tržieb. Namiesto toho ponúka inštalačný súbor na stiahnutie mimo obchodu. Je to odvážne riešenie, no hra má toľko fanúšikov, že sa vývojári o nedostatok stiahnutí nemusia obávať.

Do smartfónov sa mohol dostať škodlivý softvér

Prvý inštalačný súbor však obsahoval bezpečnostnú chybu. Tá mohla spôsobiť vážne problémy. Bez vedomia používateľa totiž mohol smartfón cez tento súbor sťahovať škodlivý softvér.

Spoločnosť Google o tomto probléme informovala vývojára Epic Games. Ten okamžite podnikol kroky k čo najrýchlejšiemu odstráneniu chyby. Ani nie o dva dni od času, kedy informáciu dostali, bola na svete aktualizovaná verzia inštalátoru 2.1.0, ktorý už chybu neobsahoval.

Google o probléme informoval po 7 dňoch

Je otázne či za spôsobenú chybu môžu hackeri alebo samotný vývojár Epic Games. Vývojár požiadal Google, aby o tomto probléme neinformoval verejnosť po dobu 90 dní, čo je štandardný postup pri odstraňovaní chýb. Google však o probléme informoval už po 7 dňoch od jej zistenia.

Riaditeľ Epic Games Tim Sweeney z toho nebol nadšený. Poďakoval Googlu za odhalenie chyby, no dúfal, že Google použije štandardný postup a verejnosť informuje o poznanie neskôr. Za ten čas by už bola novšia verzia nainštalovaná v oveľa viac zariadeniach.

Kompatibilita aj pre ďalšie zariadenia

Vývojár neskôr na svojom blogu informoval o svojich plánoch do budúcna, v ktorých nezabudol spomenúť aj Android verziu hry. Nezabudol dodať, že pracuje vylepšení stability a výkonu celým portfóliom zariadení, na ktorých je možné Fortnite hrať. Rovnako plánuje rozšíriť zoznam zariadení na všetky, ktoré spĺňajú minimálne požiadavky.

Náš tip
Fortnite prichádza na ostatné Android zariadenia. Hneď si ale možno nezahráte

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+