MojAndroid

Obľúbená hra Fortnite poteší Android hráčov novou aktualizáciou. Verzia 7.30 prináša dve dlho očakávané novinky – podporu pre Bluetooth ovládače a možnosť nastaviť snímkovaciu frekvenciu na 60 FPS.

Očakávané novinky

Plynulejšia verzia hry bola najskôr predstavená pre najnovšie iPhone-y. Epic Games, vývojárske štúdio stojace za hrou Fortnite, však prisľúbilo spoluprácu aj s výrobcami Android zariadení. Prvými tromi, ktoré podporujú Fortnite s frekvenciou 60 FPS, sú tieto:

  • Honor View20
  • Huawei Mate 20 X
  • Samsung Galaxy Note9 (USA verzia)

Hru sme vyskúšali na zariadení Honor View20 a môžeme potvrdiť, že je tu skutočne k dispozícii možnosť 60 FPS, ale iba pre grafické nastavenie “High” a nižšie. Napriek tomu je hra s týmto nastavením skutočne plynulá a aj pri High detailoch je grafika veľmi pekná.

Čo sa týka podpory pre Bluetooth ovládače, pripojiť by malo byť možné skutočne obrovské množstvo ovládačov. Konkrétne sa jedná napríklad o Steelseries Stratus XL, Gamevice, Xbox One, Razer Raiju či Moto Gamepad.

Stále mimo Obchodu Play

Okrem toho pribudli aj nejaké novinky v obsahovej stránke hry. Čoskoro sa skončí siedma sezóna v hre a nám ostáva iba veriť, že podpora pre 60 FPS hranie príde časom aj na ďalšie zariadenia. Hra však stále nie je dostupná v Obchode Play a je ju možné stiahnuť iba z oficiálnych stránok vývojárov. Nájdete ju na tomto odkaze.

30.1.2019
Zdroj: XDA

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+