MojAndroid

Na Android platforme je veľa online 3D multiplayerových strielačiek ako Modern Combat, Blitz Brigade ale nedávny Shadowgun Legends. Posledné mesiace ale dominuje PUBG Mobile (PlayerUnknown’s Battlegrounds) dostupný nielen pre Android a iOS, ale aj Xbox One a Windows. V ňom si hráč môže zahrať na jednom bojisku priamo proti stovke nepriateľov. A práve tejto hre v lete pribudne v Google Play doslova priama konkurencia v podobe mobilnej verzie Fortnite Battle Royale. Autori asi ani netaja, že okopírovali princíp hry PUBG. Zatiaľ je hra dostupná pre Playstation 4, Xbox One, Windows, Mac a iOS.

Náš tip
Shadowgun Legends je konečne v Google Play

Hlavne rozdiely oproti PUBG

Tak ako PUBG aj Fortnite začína výskokom na opustený ostrov. Narozdiel od PUBG ste už ale od začiatku vybavený aspoň krompáčom. Hlavný rozdiel medzi oboma hrami je, že PUBG je oveľa rozsiahlejší, komplexnejší a obsahuje viac zbraní. Fortnite sa zameriava skôr na zábavnejšiu arkádovejšiu stránku hry a dáva možnosť vyrábať a budovať barikády, schody a iné štruktúry. Okrem iného si môžete takto vybudovať krytie alebo dokonca v rámci pár sekúnd vlastnú pevnosť. Naopak narozdiel od PUBG sa nedá vo Fortnite jazdiť vozidlami roztrúsenými po ostrove. Zatiaľ čo grafika PUBG sa snaží pôsobiť realisticky, tak Fortnite postavené na Unreal Engine sa snaží pôsobiť komiksovejšie. Ďalším rozdielom je, že Fortnite podporuje multiplayer medzi rôznymi platformami. 

Novinky pre mobilnú verziu

V súvislosti s uvedením sa android platformu sa spomína aj niekoľko nových funkcií, na ktorých tím vývojárov pracuje už dlhšiu dobu. Možnosť prispôsobiť si svoj HUD (Head-up display) je už možne asi týždeň na iných platformách, môžeme sa ale tešiť na funkciu hlasového chatu, ktorá bude dostupná exkluzívne pre mobilnú verziu hry Fortnite. Hra by mala mať režim pre maximálny výkon hry a taktiež aj šetriaci režim, vďaka ktorému sa nám počas hrania neminie šťava v priebehu krátkej chvíle.

21.5.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+