MojAndroid

S príchodom nového roka si možno dávame rôzne predsavzatia a plánujeme pracovať intenzívnejšie a nenechať sa vyrušovať rôznymi okolitými prvkami. To je síce pekná predstava, no v praxi to nie vždy ide. Množstvo zariadení, upozornení a notifikácií nám často nedovolí dlhšie sa sústrediť na jednu úlohu. Ak s tým nedokážeme bojovať sami, musíme získať pomocníkov. Jedným takým je aj aplikácia Forest: Stay focused, ktorá využíva originálne metódy k tomu, aby vás prinútila sústrediť sa na svoju prácu.

Aplikácia meria čas, kedy nezoberiete do ruky svoj telefón. Vychádza z predpokladu, že telefón používate v priebehu dňa na zábavu a bežné skontrolovania upozornení či navštívenie sociálnych sietí môžu byť veľmi rušivé. Za každých 30 minút, kedy nevezmete do ruky svoj telefón, zasadíte jeden strom. Cieľom je mať na konci dňa celý les stromov, ktorý takto nepriamo charakterizuje, akí ste boli v priebehu dňa produktívni a ako ste sa nechali, resp. nenechali vyrušovať svojim smartfónom.

forest-1 forest-2 forest-3

Aplikácia vám dovolí pozrieť sa na vývoj v priebehu dní a umožní vám aj zdieľať váš lesík s priateľmi, s ktorými sa môžete navzájom motivovať. Nejde o žiadny revolučný nástorj, ktorý vás udrží pri práci, no ide o zaujímavú alternatívú, ktorá stojí minimálne za vyskúšanie. Aplikácia je v obchode Play dostupná zadarmo, a tak ju môžete vyskúšať aj prostredníctvom nášho widgetu nižšie.

Verzia: 4.0.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.0.8
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Community

6.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+