MojAndroid

Spoločnosť Ford prináša novinku v podobe implementácie funkcií známej mobilnej aplikácie Waze v rámci svojho infotaiment systému. Novinka má napomôcť k prepravným službám založeným na cloudovej platforme. Nové funkcie by sa mali objaviť v modeloch Ford a Lincoln pre rok 2018, ktoré budú vybavené infotainment systémom SYNC 3 a budú tiež synchronizované so smartfónom.

Náš tip
Waze: Ako využiť naplno sociálnu navigáciu s mapami? | TIPY A TRIKY

Ford a Waze, nechýba tiež Amazon Alexa | CES 2018

Hlavným lákadlom novej služby je ponuka štandardných funkcií Waze ako navigácia, aktualizácie dopravnej situácie a rôzne varovania. Nechýba tiež podpora jazdného pruhu či nová funkcia Talk to Waze. V rámci automobilky sú presvedčený, že lepšie prepojenie vodičov a samotných miest bude mať za následok zlepšenie dopravnej situácie. Navyše používatelia služby Waze tak nemusia pracovať so smartfónom, ale službu Waze budú mať priamo integrovanú vo svojom automobile.

Náš tip
Waze je odteraz oficiálne dostupný pre Android Auto

Výstava CES priniesla aj plány automobilky Ford v spojitosti s inteligentným asistentom Amazon Alexa. Hlasové príkazy do systému v aute by mali prísť v rámci najbližšej aktualizácie SYNC. Kombinácia dotykovej obrazovky, prostredia a služieb aplikácie Waze a hlasových príkazov Amazon Alexa tak môže priniesť ďalšiu vlnu komfortu do nových vozidiel Ford.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: theverge

11.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+