MojAndroid

Aj keď spanie v aute môže byť pre mnohých nepohodlné, predsa len existujú veci, ktoré nám počas dlhej a náročnej cesty pomôžu ľahšie zaspať. Môžu to byť opakujúce sa vzorce ako pouličné lampy, ale aj jemné vibrácie, prípadne hukot motora. Americká automobilka Ford si to všimla a navrhla posteľ, ktorá vám uľahčí spánok v aute. Teda vám konkrétne nie, ale vašim ratolestiam, presnejšie dojčatám, určite áno.

Tieto chytré detské jasle sa volajú Max Motor Dreams a majú v sebe zabudované LED svetlá, ktoré svietia podobne ako pouličné lampy pri cestách. Na spodku jaslí nájdeme vstavaný reproduktor, ktorý zas imituje tlmený zvuk motora. Okrem toho jasle jemne vibrujú a kolíšu, čo napodobňuje jazdu na zadnom sedadle. Aplikácia, ktorá bola vytvorená pre tieto jasle, monitoruje jazdu vášho auta, takže jasle dokážu napodobňovať aj pohyby z vašej jazdy.

Smutnou správou ale je, že v blízkej budúcnosti neočakávame masové rozšírenie na trhu. Max Motor Dreams je stále len konceptom a doteraz sa vyrobil len jeden kus. Zatiaľ nebola oznámená žiadna oficiálna cena, ale španielska pobočka Fordu vyhlásila súťaž o tieto jasle s podmienkou, že výherca sa zúčastní testovacej jazdy Ford Max.

Zdroj: The Verge

10.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+