MojAndroid

Systém Android Auto je na trhu už nejaký čas, no zatiaľ si získava priazeň výrobcov automobilov iba veľmi pomaly. Pomôcť by ale mohla spoločnosť Ford, ktorá prisľúbila, že všetky jej nové autá vyrobené od roku 2017 budú fungovať s novým infotainment sysétmom založenom práve na systéme Android Auto.

Tešiť sa môžu budúci majitelia áut počnúc modelom Escape. Od budúceho roku bude systém v týchto automobiloch predinštalovaný a zákazníci budú môcť využívať všetky jeho výhody a možnosti. Okrem toho budú môcť majitelia automobilov vyrobených v tomto roku získať aktualizáciu na najnovší systém. Ford prináša pre obyvateľov niektorých častí sveta aj mnohé ďalšie vymoženosti, z ktorých väčšina je spojených práve so schopnosťami nových inteligentných systémov v palubných počítačoch automobilov. Šoféri budú môcť napríklad hľadať spoločenské udalosti v okolí na základe ich záujmov, alebo budú môcť využívať špeciálnu zabudovanú funkciu na sledovanie prejdených kilometrov na služobných cestách. Výsledky budú synchronizované so špeciálnou aplikáciou a vodiči tak budú mať stále prehľad o tom, koľko precestovali kvôli svojej práci.

Poslednou novinkou je funkcia Sync Connect, ktorá umožní majiteľom nových modelov na diaľku naštartovať auto, odomknúť dvere a skontrolovať úroveň paliva v nádrži, a to všetko za pomoci smartfónu. Zdá sa teda, že budúcnosť technológií v automobiloch je svetlá, no bolo by skvelé, keby rovnaké novinky predstavili aj ďalšie automobilky.

Zdroj: Ford via Android Central

4.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+