MojAndroid

Čínsky Meizu patrí medzi výrobcov, ktorý tento rok nepochybne zaujal. Najnovší smartfón z dielní tejto spoločnosti je totižto ukážkou toho, že nadupaný smartfón nemusí stáť celý majetok, ale náklady na jeho výrobu sa dajú stlačiť na skutočne minimum. Najmä spoločnosti ako Meizu alebo Xiaomi musia ceny tlačiť smerom nadol, keďže si chcú vybudovať dobre meno a doslova prinútiť používateľa ku kúpe ich smartfónu. Cena a parametre sú pre mnohých smerodajné, a to si čínski výrobcovia veľmi dobre uvedomujú.

Meizu MX4 na papieri zaujme nielen svojimi technickými špecifikáciami, ale aj upraveným Androidom, ktorý výrobca nazýva Flyme OS. Ide o nadstavbu výrobcu vychádzajúcu z CyanogenMod 11, ktorá podobne ako MIUI na zariadeniach Xiaomi, ponúka úplne iné používateľské prostredie a aplikácie. Práve Flyme OS sa podarilo portnúť na obľúbený Nexus 5, ktorého majitelia teraz pri trochu šikovnosti môžu vyskúšať niečo úplne nové.

Port samozrejme ešte nie je bez chýb a pri jeho používaní pravdepodobne narazíte na nejakú tu chybičku, ktorá môže znepríjemniť používanie zariadenia. Inak je ale Flyme OS na Nexuse 5 plne funkčný a môžete ho začať používať. Stiahnuť a nainštalovať si ho môžete zo stránok XDA Developers. Nezabúdajte, že budete potrebovať odblokovaný bootloader a custom recovery.

Náš tip
Chcete sa dozvedieť viac o roote a custom recovery? Prečítajte si náš seriál

22.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+