MojAndroid

Na testovanie sme obdržali aplikáciu Flubo, ktorá je zatiaľ iba v Alpha verzii a ešte nie je dostupná v obchode Play. Ide o zaujímavý titul, ktorý má potenciál zmeniť spôsob, akým nakupujeme oblečenie. Zatiaľ, čo dnes prebieha nakupovanie oblečenia v klasických obchodoch väčšinou formou skúšania a hľadania ideálnej veľkosti, Flubo to môže zmeniť. Vďaka tomu, že do aplikácie dopredu zadáte svoje miery, bude aplikácia vedieť lepšie vyhodnotiť, ktorá veľkosť z konkrétneho druhu oblečenia vám padne najlepšie.

Aplikácia by mala fungovať na princípe QR kódov, ktoré budú súčasťou označení oblečenia. Vy jednoducho prídete do obchodu, odskenujete QR kód a aplikácia vám povie, ktorá veľkosť vám padne najlepšie. Ak bude zhoda medzi vašimi mierami a rozmermi konkrétneho modelu 70 a viac percent, aplikácia vám odporučí kúpu tohto modelu. Ak takúto zhodu nedosiahnete, vývojári vám nebudú môcť garantovať spokojnosť pri nákupe.

Screenshot_2015-08-06-11-46-48 Screenshot_2015-08-06-11-41-24 Screenshot_2015-08-06-10-47-52

Celý proces nastavovania aplikácie je veľmi jednoduchý. Pri prvom spustení aplikácie si vytvoríte profil a zadáte vaše miery. Nie je pritom podmienkou zadať ich úplne všetky. Ak plánujete nakupovať iba tričká či košele, stačí, keď zadáte miery vrchnej časti tela. Následne už môžete aplikáciu využívať jednoduchým skenovaním QR kódov. Vývojári si uvedomujú, že konečné rozhodnutie spraví vždy iba zákazník, a tak je vždy pri odskenovaní zobrazená informácia o vašich rozmeroch a rozmeroch oblečenia. Vďaka tomu si napríklad viete vybrať voľnejší model, ktorý vám síce aplikácia možno neodporučí, no vy sa v ňom budete cítiť lepšie. Okrem toho je možné zadať približné miery do aplikácie aj tak, že odskenujete QR kód takého kusu oblečenia, ktorý vám dobre sedí. Vďaka tomu ušetríte niekoľko minút, ktoré by ste inak strávili meraním a zadávaním údajov do aplikácie.

Screenshot_2015-08-06-13-04-41 Screenshot_2015-08-06-13-05-00

Ďalšou veľkou výhodou aplikácie je, že si môžete vytvoriť neobmedzené množstvo profilov a pridať si tak do aplikácie aj veľkosti vašich blízkych. Vďaka tomu sa už nikdy nebudete musieť báť kupovať im oblečenie. Túto funkciu hodnotíme veľmi kladne a v konečnom dôsledku sa môže stať, že práve túto funkciu budete využívať častejšie, ako pri nakupovaní oblečenia pre vás osobne. Vývojári tiež plánujú pridať rozšírenie pre prehliadač Chrome, vďaka čomu by ste údaje z aplikácie mohli použiť aj pri online nakupovaní, čo je ďalšou oblasťou, kde má takáto aplikácia veľký zmysel.

Celkovo musíme zhodnotiť, že ide o skutočne zaujímavý titul. Možno nie všetkým bude vyhovovať, keďže sa medzi nami nájdu určite aj milovníci nakupovania, ktorí si užívajú samotné skúšanie. Pre ostatných ale možno pôjde o vykúpenie, ktoré môže výrazne skrátiť a spríjemniť celý proces nakupovania nového oblečenia. Bonus v podobe možnosti nakupovania oblečenia pre blízkych je skutočne veľmi zaujímavý a aplikácii výrazne pridáva na hodnote.

Počas nášho testovania sa potvrdilo, že ide iba o Alpha verziu aplikácie a nie všetky funkcie fungovali dokonale. Zatiaľ nevieme, kde všade bude možné aplikáciu využiť, no subjektívne skonštatujeme, že čím viac miest ponúkne spomínané QR kódy, tým lepšie. Veríme, že vývojári sa poponáhľajú aj s prípravou rozšírenia pre prehliadač Chrome, vďaka čomu bude celý produkt ešte atraktívnejší. Okrem pripravovanej mobilnej aplikácie je teraz k dispozícii aj webové rozhranie, kde si môžete zadať miery do svojho profilu už teraz.

Mobilná aplikácia je pritom priamo naviazaná na projekt Flubo Share, ktorý je určený pre tzv. bazárových predajcov oblečenia a ktorý majú na starosti slovenskí a českí študenti. Služba slúži pre zjednodušenie predaja oblečenia, keď po zadaní mier oblečenia je vygenerovaný link, ktorý je možné jednoducho zdieľať na sociálnych sieťach a osloviť tak oveľa viac potenciálnych záujemcov. Okrem spomínaného uľahčenia nakupovania na internete a v kamenných obchodoch vám umožní tento projekt aj jednoduchšie predávanie oblečenia. Na jednej strane z toho budú profitovať zákazníci, ktorí výrazne zvýšia šance na to, že ich objednaný tovar príde vo vyhovujúcej veľkosti. Na druhej strane to pomôže samotným e-shopom, ktoré často garantujú výmenu tovaru zadarmo v prípade dodania nesprávnej veľkosti, čo im spôsobuje nemalé náklady.

11.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+